На Майдан продовжують прибувати українці
За різними даними на Майдані Незалежності в центрі Києва вже зібралися від 1 тисячі до 3 тисяч українців , обурених рішенням уряду України припинити підготовку до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом.
Як повідомлялося , люди почали самоорганізовуватися за допомогою соціальних мереж .
Частина протестуючих пішли на вулицю Банкову до адміністрації президента , проте підхід до будівлі виявився перекритий автобусами з силовиками.
Відзначимо , що на Майдан Незалежності прибули лідер фракції УДАР Віталій Кличко і лідер фракції Свобода Олег Тягнибок.
"Ми прийшли сюди , щоб висловити свою громадянську позицію щодо дій влади Януковича. Я вдячний всім присутнім тут завдяки соціальним мережам , зателефонувавши одне одному. Зібралися , щоб показати , що вони громадяни і їм не байдуже в якій країні жити. Всі разом ми зможемо довести , що Україна буде в Європі і буде демократичною державою. і всі разом ми змінимо цю владу " , - цитує Кличка прес -служба партії УДАР.
"На сьогоднішній день дуже великий позитив , що є громадська ініціатива" , - зазначив Тягнибок.
Він також нагадав , що опозиція готує акцію на підтримку євроінтеграції на 24 листопада.
За інформацією 5 каналу деякі прийшли на Майдан Незалежності збираються виїхати на останньому метро , а деякі планують зустріти на головній площі столиці 9 -ту річницю "помаранчевої" революції.
У четвер, 21 листопада, Верховна Рада України у присутності спостерігачів від Європарламенту не змогла прийняти жоден варіант з шести законопроектів , які передбачають лікування засуджених громадян за кордоном і необхідних для підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Голосування завершилося під загальні крики опозиційних нардепів «Ганьба! » На адресу колег з найбільшої фракції Партії регіонів і фракції Компартії , так як саме вони не підтримали жоден з документів. Єдиними регіоналом , які підтримали чотири з шести законопроектів , став Нестор Шуфрич. Разом з ним один із законопроектів підтримала регіоналка Ірина Бережна. Решта представників правлячої партії не проголосували , через що Рада не змогла набрати більше 195 голосів.
На тлі всього цього Кабінет міністрів України вирішив призупинити процес підготовки до підписання СА з Євросоюзом , а також прийняв розпорядження , згідно з яким правітельствоініціірует створення тристоронньої комісії за участю Європейського Союзу та Російської Федерації. Президент Росії Володимир Путін тут дружин заявив , що Москва готова до тристоронніх переговорів для вирішення питань , пов'язаних з можливим підписанням Угоди про асоціацію України з ЄС.
Нагадаємо , 28-29 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт Європейського союзу. На ньому очікувалося підписання Угоди про асоціацію з Україною . Для цього Україні залишалося прийняти кілька законопроектів і вирішити питання ув'язненого екс -прем'єра Юлії Тимошенко. Останнім часом Київ демонстрував рішучість на шляху до євроінтеграції. Однак , 9 листопада в Росії відбулася таємна зустріч президентів Януковича і Путіна , зміст якої залишається невідомим. Після цього українська влада різко змінила риторику.