Новорічні вихідні - це прекрасний час, пов'язане з часом відпусток і, відповідно, з відкриттям сезонів ремонту - капітального або косметичного перетворення квартири. Пощастить, якщо призвідник ремонту обмежиться оздоблювальними роботами (доопрацюванням приміщення - фарбуванням стін, поклейка шпалер, установкою плінтуса та ін.), А от якщо він затіє будівельно-монтажні роботи (прокладку електрики, установку сантехніки та ін.) Та ремонтні роботи (заливку статі , зведення стін, демонтаж несучих конструкцій та ін.), то це спричинить задіяння обладнання, яке видає шум.
Коли шуміти?
Законодавством України передбачено час для проведення ремонтних робіт з 8 ранку до 10 вечора в будні дні. У святкові та вихідні дні організовувати роботи, які будуть супроводжуватися шумом, заборонено цілодобово.
До відома, допустимим рівнем шуму в денний час вважається 55 дБ, а в нічний 40 дБ. Рівень шуму електричних пристроїв, що використовуються для ремонту:
Джерело
Рівень шуму, дБ
перфоратор
130
дриль
120
молоток
100
відбійний молоток
40
Чи є вихід?
Як же бути, якщо потрібно терміново щось полагодити або доробити у вихідні або святкові новорічні дні?
Фахівець компанії з ремонту квартир Profirem відповідає, що відповідно до статті 24 закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", власник приміщення, який планує організацію ремонту, зобов'язується повідомити мешканців прилеглих квартир про початок проведення робіт особисто або письмово, розмістивши оголошення в під'їзді. За згодою сусідів роботи будь-якого характеру (ремонтні, будівельні) можуть проводитися у вихідні (субота, неділя) та святкові дні, тобто здійснювати ремонт у свята можна, заручившись підтримкою сусідів і не перевищуючи допустимого рівня шуму.
Якщо роботи проводяться в закритих приміщеннях, що виключають поширення шуму за межі квартири і проникнення його в сусідні приміщення, інформувати сусідів не потрібно.
Чарівних способів змінити ситуацію або знизити рівень шуму - ні, але є кілька варіантів, які допоможуть спростити життя собі й сусідам:
використовувати сучасне обладнання;
здійснювати галасливі роботи одним заходом;
залучати досвідчених фахівців;
заздалегідь інформувати сусідів про ремонтні роботи.
Як відпочиваємо в 2016 році?
За розпорядженням Кабінету Міністрів України офіційними вихідними в 2016 році вважаються:
Святкові неробочі дні 2016
1.01.2016
Новий рік
7.01.2016
Різдво Христове
8.03.2016
8 березня
1-2.05.2016
Великдень, День міжнародної солідарності трудящих
9.05.2016
День Перемоги
19.06.2016
Трійця
28.06.2016
День Конституції України
24.08.2016
День Незалежності України
14.10.2016
День захисника України