Одеса - не тільки красива «перлина біля моря», безліч приголомшливих знімків якої можна побачити на порталі «Одеса-медіа». Наше місто славиться багатьма речами, зокрема глибокої православної культурою і розвитком медицини з початку ХХ століття. У 1900 р в Одесі заснували медичний факультет Новоросійського університету, де працювали світила науки. Серед них були учні великого Боткіна. Одеська терапевтична і офтальмологічна школи існують з початку ХХ ст. і активно розвиваються зараз.
Не дивно, що саме в Одесу - одну з медичних столиць Східної Європи - 2 лютого були привезені мощі великомученика і цілителя Пантелеймона. Цей святий, що жив на межі ІІІ-IV ст., Відзначається християнами всього світу і навіть людьми інших конфесій, як лікар і помічник у лікуванні різних захворювань.
В Одесі його пам'ять шанують особливо. У 1876 р афонські монахи заснували тут Пантелеймонівського подвір'я, а приблизно з середини XIX ст. св.
Пантелеімон вважається покровителем залізничної станції Одеса-Товарна.
Один з найбільш грандіозних храмів не тільки Одеси, а й усієї країни, - Пантелеймонівський - був побудований в 1896 р і діє до сих пір.
Не один джерело докладно описує історію зцілення людей біля мощей великомученика. Збережені частки тіла подвижника постійно знаходяться на горі Афон у Греції, звідки і були привезені до Одеси.
Як повідомляють новини Одеси, з 2 по 7 лютого мощі перебували в Спасо-Преображенському кафедральному соборі, а 7 лютого їх перевезли до церкви при військовому госпіталі на вул. Пироговській. Цей госпіталь існує вже більше двохсот років, відомий тим, що колись в ньому практикував «батько» військово-польової хірургії М. І. Пирогов. Сьогодні це багатопрофільний медичний заклад Збройних сил України вищого рівня акредитації.
Вже більше 100 000 віруючих одеситів вклонилися мощам святого цілителя Пантелеймона в кафедральному соборі. Не менша кількість православних жителів міста і паломників очікується і в госпітальному храмі на Пироговській.
Афонські монахи, які супроводжують чудотворні мощі, прийняли рішення залишитися в місті 7 лютого для зустрічі з віруючими і лікуються в госпіталі. Ця зустріч, як і молитва святому Пантелеймона, повинна допомогти їм надихнутися, скоріше видужати і знову приступити до виконання своїх обов'язків і обов'язків.