ua en ru

Мельник пробирається через Білорусь до Прибалтики

Суд дав добро на затримання колишнього ректора-хабарника Петра Мельника в Україні і його пошук в країнах СНД. Наступний крок - оголошення його в міжнародний розшук.

ПІШОВ НА ПІВНІЧ. Наші джерела в київській міліції та знайомі Мельника вважають, що він деякий час буде ховатися в Білорусі. Як каже екс-посол України в Білорусі Роман Безсмертний, сусідську межу перейти неважко. «Я не чув, щоб за час моєї роботи в Білорусі Мельник приїжджав туди або там обзавівся друзями, - розповідає« Вістям »Безсмертний, який знайомий з ним. - Але якщо він зараз і там, то, думаю, використовує цю країну для транзиту. А звідти вже буде пробиратися до країн Прибалтики (а це відкриває шляхи до Європи. - Авт.) ».

За словами заступника голови комітету ВР із законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимира Олійника, якщо Мельник знаходиться на території якої-небудь країни, то це з'ясується буквально днями, а от якщо він до цих пір в Україні, то процес може затягнутися. «Ніяка країна не піде на якесь таємне приховування людини, - говорить Олійник. - А на території України людина може бути довше не виявлений. До речі, я категорично проти того, щоб після такого невдалого використання ставити хрест на електронних браслетах. Буде службове розслідування, буде експертиза, будуть відповіді ».

БЕЗ ПАСПОРТІВ. До речі, в історії про таємниче зникнення екс-ректора з'явилася ще одна вельми цікава деталь. Як виявилося, Мельник подався в біга, не маючи на руках паспортів. За словами його адвоката Руслана Місюни, його підзахисний здав внутрішній і закордонний паспорт у відділення міліції в Ірпені. «Так зробити його зобов'язав суд, коли вибрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту», - сказав нам Місюна.

При цьому він продовжує наполягати, що Мельник не біг, а знаходиться в Україні, «десь у лікарні»: «У нього було хворе серце, ще й такий стрес пережив».

Відзначимо, що якщо про паспорти інформація правдива, то Мельнику дійсно не мало сенсу залишати Україну. Без документів йому, м'яко кажучи, важко буде пересуватися територіями чужих держав. А тому більш логічно було б йому залягти на дно де-небудь в рідних краях у вірних людей (якщо такі, звичайно, є). Принаймні, до тих пір, поки йому не зроблять підроблені документи.

«Контрабандні БРАСЛЕТ». Тим часом продовжують обговорюватися різні версії того, як Мельник міг зняти браслет і піти непоміченим. Наприклад, нардеп Геннадій Москаль заявив: вся справа в тому, що браслет - контрабандний і з неповною комплектацією. «МВС закупило тільки браслети і мобільні пристрої, але немає мобільних ретрансляторів, стаціонарних пунктів моніторингу, - каже нам Москаль. - На Мельника наділи фактично непрацюючий браслет, так як немає системи, куди б передавався сигнал ».

У МВС це спростовують. «Всі сертифіковано і в повному комплекті. Закуплено 527 браслетів і все необхідне до них забезпечення, - каже нам голова прес-служби МВС Сергій Бурлаков. - Для операторів контролю обладнані 99 місць у різних областях країни ».

ХАКЕР-УКРАЇНЕЦЬ. Не тільки нашу міліцію змогли обдурити арештанти - американським копам теж доводиться ловити спритників. У США навіть обговорюють можливість відмови від браслетів. Так, в штаті Нью-Йорк в березні 2013-го злочинець позбувся браслета і пустився у всі тяжкі: згвалтував 10-річну дівчинку і заколов шкільного бібліотекаря. Поліцейські дорікнули на несправність гаджета, який давав збої з сигналами навіть при ударі об стіну.

Іншому заарештованому в США також не склало праці позбутися «пут», він просто розрізав браслет і втік. Це був, до речі, наш земляк - український хакер Олексій Шарапка, який разом з напарником спробував вкрасти з американських банків $ 15 млн. Його також заарештували і на час помістили під домашній арешт, але хлопець втік, зрізавши браслет. На волі він пробув недовго - його зловили і засадили за грати на вісім років, а потім депортували в Україну. Зараз Шарапко знову в розшуку.