Одна з найсмачніших риб, що мешкають на території Росії і країн СНД , - це судак. Для багатьох рибалок він дуже рідкісний трофей. Спіймати його , сидячи над однією лункою , практично неможливо , тому доведеться не раз змінити місце риболовлі на льоду обраного водойми , щоб ловля судака в грудні пройшла більш результативно.
Вибір місця риболовлі .
Коли поверхня річки ще не встигла покритися товстою кіркою льоду , а кисню достатньо для активної життєдіяльності судака , зловити його стає набагато простіше. Для того щоб зловити цього хижака , потрібно бути трохи стратегом . Хаотичне пересування по водоймі не дасть жодних результатів , адже ця риба віддає перевагу полювати на брівках , перепадах глибин і горбистому дні.
На початку зими вона не зраджує своїм звичкам , саме тому для успішного лову судака в грудні необхідно знати рельєф річкового дна в місці рибалки . В іншому випадку про багатий улов можна забути.
Судак - хижак , постійно переміщається в пошуках їжі.
Він переслідує зграї мальків , які воліють годуватися на різних нерівностях дна , брівках . Ось чому в першу чергу варто " обловить " такі місця. Також слід враховувати глибину місця риболовлі: якщо відстань до дна становить 7 метрів , ловлю судака в грудні слід починати з 5 , якщо ж дно знаходиться в 20 метрах під вами , то наживку варто опустити на 7-8 метрів.
підготовка спорядження
Перед початком риболовлі слід переконатися , що ваші снасті достатньо міцні . Судак - риба велика і досягає значних розмірів . Запасіться волосінню завтовшки не менше чверті міліметра. Головне , щоб ваші снасті і інші пристосування витримували вагу не менше 3 кілограм , при цьому довжина вудилища повинна становити не менше 60 і не більше 80 сантиметрів.
Якщо є така можливість , придбайте інерційну котушку з робочим діаметром близько 80 міліметрів. Вибирайте вудилище , оснащене пружним кивком , і подбайте про додаткове вудилище . Буває , клювання починається несподівано і триває буквально кілька хвилин. Витрачати цей час на перев'язування блешні буде нерозумно .
На сьогоднішній день риболовні магазини надають великий асортимент різноманітних приманок : " балансири " , " твістери " , " бокоплави " і багато іншого. Все це можна використовувати при лові судака в грудні , але на зимовій підлідної риболовлі більшість рибалок воліють використовувати блешні . Оптимальний варіант для лову судака - це саморобні Судакові блешні завдовжки до 9 сантиметрів , виконані з білого металу або латуні.
Техніка грудневої лову
Лов судака в грудні на блешню не так проста , як може здатися. Потрібен певний навик і руху , доведені до автоматизму. Інакше є ймовірність повернутися з рибної полювання ні з чим. Порядок дій при зимовій ловлі судака такий : блешня опускається на відстань близько 10-50 сантиметрів до дна.
Плавні помахи вудилищем , без різких рухів , додадуть рухам вашої наживки схожість з живим мальком . По досягненні блешнею максимальної висоти , блешню слід відпустити і трохи почекати , поки коливання не припиняться . Саме така послідовність дій називається " стрімке блеснение " .
Замкнутий контур , описуваний блешнею , обов'язково приверне судака. Дуже важливий нюанс , який слід врахувати - не давати блешні планувати тривалий час і завмирати біля нижньої точки . Це пояснюється тим , що судак орієнтується не тільки за допомогою зору , але і за допомогою бічної лінії , тому вібрації його можуть зацікавити навіть більше , ніж добре видима рибка.
Після підсічки судак пручається нетривалий час : перші кілька секунд він крутиться і базікає головою. Однак досить наполовину дістати його з води , і він припиняє чинити опір , а через кілька хвилин засинає.