ua en ru

Кваснєвський приїхав "звільняти" Тимошенко, але вона не впевнена, чи потрібна їй свобода

У Криму відбулася зустріч «місіонерів» Євросоюзу з Януковичем. Говорили, найімовірніше, про екс-прем'єрі і умови її виїзду на лікування за кордон.

Вирішення питання про Юлію Тимошенко підходить до завершального етапу. Вчора в Україні в черговий раз прибула «місія екс-президентів» - Пет Кокс і Олександр Кваснєвський, які регулярно їздять в лікарню до екс-прем'єру. Однак відмінність нинішнього візиту в тому, що колишній глава Європарламенту і колишній президент Польщі прилетіли не тільки до Тимошенко: першим номером програми була зустріч з президентом України, і лише потім - відвідування харківської лікарні.

Зустріч Віктора Януковича з Коксом і Кваснєвським на держдачі № 9 у Мухалатці тривала одну годину - з 10:30 до 11:30. Розмовляли втрьох, без свідків, і за підсумками бесіди ніяких коментарів не надходило. За словами нашого джерела в керівництві Партії Регіонів, між учасниками бесіди спірних моментів немає: «Те, що Кокс і Кваснєвський приїхали спочатку до президента, однозначно свідчить, що в Криму узгоджувалося спільну пропозицію, з яким місіонери Євросоюзу відправляться до Харкова».

Спільна пропозиція, судячи з усього, - це план вивезення Тимошенко на лікування до Німеччини за умови її неучасті в політичному житті України. Ще навесні Банкова згодна на цей план, але на нього не погоджувалася бунтівна «харківська пацієнтка». Днями побічно цю інформацію підтвердив єврокомісар з інтеграції Штефан Фюле, який заявив про «позитивної тенденції» в діях українського керівництва щодо виконання умов підписання угоди про асоціацію.

Тим часом, схоже, зрушення відбулися і в позиції самої екс-прем'єра. Вже Арсеній Яценюк заявив, що лікування Тимошенко у Німеччині - «найкоротший шлях до підписання угоди між Україною та ЄС». Правда, у Яценюка це звучить як заклик до Банкової дати Тимошенко можливість отримати медичну допомогу в Німеччині. «Думаю, що вона вже майже згодна на виїзд, і Яценюк у даному випадку виступає як спікер від Тимошенко, - вважає політолог Вадим Карасьов. - Вона повинна була зрозуміти, що для неї зараз важливо насамперед вирватися, куди завгодно. Тому зараз питання лише в тому, коли, куди і на яких умовах вона поїде: адже може бути не тільки Німеччина, але й Канада. Але найбільш імовірно, що це все-таки буде Німеччина і вже у вересні ».

«Німеччина на офіційному рівні заявила, що готова прийняти Тимошенко на лікування. Саме для вирішення цього питання до Києва у червні прилітав Вестервелле (глава МЗС Німеччини. - Авт.), - Коментує ситуацію німецький політолог Олександр Рар. - Для нас це важливо - тим більше що в Німеччині йде виборча кампанія і вирішення питання Тимошенко було б сприйнято як великий гуманітарний успіх зовнішньої політики уряду Ангели Меркель. Думаю, Тимошенко згодна на лікування, але не погоджується на ізоляцію від політичного життя України. Однак вона повинна розуміти, що питання її здоров'я (а у нас повідомляють, що її стан критичний) важливіше, ніж політика ».