Другий президент України Леонід Кучма в ексклюзивному інтерв'ю розповів , що думає про вступ України до Митного союзу або ЄС.
На його думку , ні те , ні інше не позбавить країну від проблем. «Я переконаний , що ні одне, ні інше рішення не позбавляє нас від тих проблем , які накопичилися в промисловості і в економіці в цілому. І в будь-якому випадку їх треба буде вирішувати. Питання лише про час і засоби » , - вважає Леонід Кучма.
Другий президент також зазначив , що у разі вступу до Митного союзу немає гарантії , що в нас одразу покращиться торгівля і співробітництво з Росією.
«Подивіться на наші відносини з Росією та СНД. Навіть за наявності угоди про зону вільної торгівлі у нас вже півтора року скорочується торгівля з ними. Ще гірша ситуація з ЄС. Навіть без угоди про зону вільної торгівлі у нас вже 9 років (починаючи з 2005 р.) збільшується від'ємне сальдо торгівлі з ними. Тому немає гарантії , що в разі вступу до Митного союзу , у нас відразу покращиться торгівля і співробітництво з Росією , в якій ми , безперечно , потребуємо » , - сказав Кучма.
« Аналогічно немає ніяких підстав стверджувати , що у нас покращиться торговий баланс з ЄС , якщо Україна підпише з ним Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі. Дай Бог , щоб не погіршився » , - додав він.
Леонід Данилович вважає , що Україна повинна розраховувати на власні сили.
«Ви запитаєте , де вихід з цієї патової ситуації? Про нього сказано вище - лише модернізація і розрахунок на власні сили. Але , на жаль , всі наші переговори з ЄС і з Росією ведуться в одному ключі - дайте грошей . А що ми в цьому випадку пропонуємо ? Безперечно , євроінтеграція для України - це перспектива цивілізаційних цінностей .
Але безперечно і те , що всім суспільством необхідно усвідомити всі труднощі , які нас чекають на цьому шляху і яку ціну нам доведеться за це заплатити. І при цьому витримати ті втрати , які нас чекають від « розмальовки » з Росією і не входження до Митного союзу. Треба все суспільство виявляючи в широкий громадянський діалог для усвідомлення цих проблем і утвердження себе в готовності через них пройти », - уклав Кучма.