Як уникнути "випадкових" штрафів за перевищення швидкості
На яких дорогах України можна їздити 130 км / год і в яких ситуаціях дозволяти собі сперечатися з ДАІ.
Порушення ПДР, яке здійснюють практично всі водії - перевищення швидкості. Воно ж викликає найбільшу кількість суперечок між ДАІ та водіями: починаючи від невірної, на думку водіїв, роботи радарів і закінчуючи абияк розставленими знаками обмеження, помітити які вкрай складно. Трохи відволікся, і бац - образливий штраф, хоча перевищення було незначним. До того ж, на початку червня Державтоінспекція презентувала нові комплекси фотофіксації порушень правил, які працюють без можливості втручання інспектора. Чи не стануть тепер штрафувати всіх підряд?
«Сьогодні» проаналізувала всі зміни і підготувала поради, як їздити без «випадкових» штрафів.
Що таке висока швидкість
Багато водіїв впевнені в тому, що Правила дорожнього руху примушують водія їхати з певною швидкістю, наприклад, 60 км / годину в місті. Це вірно, але не завжди. Справа в тому, що з п. 12.1-12.3 ПДР слід: швидкість повинна бути безпечною. Такий, щоб водій у разі раптової появи небезпеки на дорозі, яку він об'єктивно спроможний виявити, міг вчасно зупинитися або об'їхати перешкоду. Причому при її виборі потрібно враховувати дорожню обстановку. Наприклад, якщо ви проїжджаєте повз автобусної зупинки на швидкості 60 км / год і збиваєте випадково вийшов на дорогу пішохода, в ДТП звинуватять вас - якби їхали трохи повільніше, аварії можна було уникнути.
Де можна прискоритися
Єдина в Україні дорога, де можна законно розігнатися до 130 км / год, - траса Київ - Бориспіль, позначена знаком «Автомагістраль». На практиці по цій дорозі їздять набагато швидше - інспектори ДАІ поки не контролюють дотримання швидкісного режиму (висмикнути порушника із швидкісного ряду, щоб скласти протокол, неможливо). Але, швидше за все, триватиме «шара» буде недовго - в перших числах червня Державтоінспекція показала комплекси «Гарпун», суть яких полягає в тому, що водія-порушника зупинять не відразу, а через кілька кілометрів після порушення, і складуть протокол. Відбудеться це або після повороту до аеропорту, або на в'їзді в Бориспіль, де дорога звужується до 2-х смуг - там зловити порушника буде неважко. Проте покарання чекає лише тих, хто буде "летіти" швидше 151 км / год, піддаючи тим самим небезпеку інших учасників дорожнього руху.
Швидкість на трасі
На більшості доріг, які знаходяться за межами населеного пункту, дозволено рухатися зі швидкістю до 90 км / год. Але якщо посеред дороги є відбійник або газон - можна розганятися до 110 м / год. Однак існує ряд винятків, про які знають не всі водії.
Так, водії, стаж яких не перевищує двох років, не мають права рухатися швидше 70 км / год, а швидкість під час буксирування не повинна перевищувати 50 км / год. Крім того, п. 12.9 прямо забороняє водіям без вагомої причини рухатися занадто повільно (у місті такою причиною є навіть сам факт руху по населеному пункту, а ось на трасі мова може йти лише про поломку), а також різко гальмувати (це можна робити лише для запобігання ДТП). Крім того, потрібно уважно дивитися на знаки - зазвичай перед місцем ремонту дороги вішають «40», а перед КПП Державтоінспекції висить знак «50». Часто водії цим нехтують, і ДАІ їх штрафує.
Нюанси їзди по місту
Крім того, що в межах міста потрібно їздити зі швидкістю не вище 60 км / год (ДАІ має право покарати лише в тому випадку, якщо радар показав перевищення більше, ніж на 21 км / год), існує ще ряд обмежень, про які водії зазвичай «забувають» після закінчення автошколи. По-перше, в житлових і пішохідних зонах заборонено їздити швидше 20 км / год (п. 12.5 ПДР). По-друге, часто на дорогах вішають знак «Діти» і поряд з ним - обмеження швидкості до 40 км / год. Якщо ви будете продовжувати їхати 60 км / год (умовно дозволене перевищення), в цьому випадку інспектор ДАІ має право оштрафувати вас за невиконання вимог знаку.