Виготовлення вікон ПВХ - чому це буває довго
Дуже часто в рекламний матеріалах можна побачити інформацію про те, що вікна виготовляються буквально за 3 дні. Однак на практиці клієнт може зіткнутися з зовсім іншими термінами. Про те, як не бути обдуреним і в той же час отримати якісний продукт, розповідає керівник відділу продажів компанії «Равелін - вікна для життя» Федоришина Юлія.
- Наскільки часто питання терміну виготовлення вікон при ухваленні рішення про покупку для клієнта є визначальним?
- Дуже часто. Далеко не кожен уявляє собі технологію виробництва і все її нюанси. Багато хто відкладає покупку вікон до крайнього терміну, а потім вимагають, щоб вікна виготовили за пару днів. Більш продумані клієнти ще, наприклад, на етапі будівництва будинку або підготовці до ремонту складають кошторис по вікнах і уточнюють строки виготовлення. Тому якщо необхідно чекати, вони до цього готові.
- Що слід знати про терміни виготовлення простих білих вікон?
- По-перше, необхідно уявляти собі процедуру виробництва в цілому. Ми розглянемо її в рамках заводу, що працює в автоматизованому режимі. Як приклад розглянемо наш завод Еврокна ТМ Лювін. Всі дії виробництва виконуються конвеєром. Виготовлення конструкцій йде по чітко індивідуальними розмірами, все виробництво комп'ютеризовано. Завод закуповує пластик великими 6-метровими палицями (в нашому випадку у концерну VEKA). Всі необхідні параметри забиваються в систему, і в першу чергу йде порізка пластика під кутом 450 (для прямокутних конструкцій). Далі в порізаний пластик вставляється метал відповідної довжини. Наш завод в конструкції і з'єднувачі ставить тільки квадратний метал товщиною 1.5 мм. Далі слід скріплення профілю шляхом зварювання. Слід зазначити, що чим товще пластик, тим надійніше і акуратніше вийде зварений шов. Потім на спеціальних верстатах счищаются утворилися в процесі зварювання напливи. Так виходять рами і стулки. Після цього до робочих частинах вікна кріпиться фурнітура - і до рами і до стулки. За цими діями слід установка склопакета. У нашого заводу своє скляне виробництво. Це, до речі, значно прискорює весь процес, адже завод одночасно з підготовкою пластика робить склопакети, а не закуповує їх у інших виробників. Склопакети встановлюються в рами і стулки і закріплюються пластиковими штапиками. Далі відбувається невід'ємна частина виробництва - перевірка на стенді. Вікно перевіряють на міцність, відсутність подряпин, якість роботи фурнітури. Лише після цього вікна дбайливо упаковуються і відправляються до покупця на установку.
Як бачите, виготовлення вікон за всіма вимогами технології займає не так мало часу. У виробництві задіяно велику кількість людей. Однак наш завод виготовляє прості (прямокутні) білі вікна без декору (шпроси і т.д.) приблизно за 5 днів. В цілому термін виконання подібного замовлення з монтажем у нас займає не більше 10 робочих днів. Це враховуючи велику завантаженість наших монтажних бригад.
- А як же з вікнами нестандартних форм?
- Вікна нестандартних форм виготовляються в окремо цеху. Якщо в попередньому випадку все вироблялося автоматизовано, то в цеху нестандарта всі параметри (радіуси, кути) виставляються вручну. Арочні і круглі вікна виготовляються шляхом вигину нагрітих до температури 1500 рам. Вікна трикутної або трапецієподібної форми розпилюються під потрібним кутом.
Склопакети також виготовляються відповідної форми.
Само собою, ручне виробництво займає більше часу. У нас на виконання замовлення в стандартному кольорі нестандартної форми займає близько 3-х робочих тижнів.
- Чим же особливо виробництво вікон в кольорі?
- Тут також необхідно окремо розглянути технологію ламінації. У концерну VEKA пластик ламінується тільки на заводі, розташованому в Німеччині. Там для цього налагоджено спеціальне високотехнологічне обладнання. Під ламінування профіль спочатку забарвлює в масі під темно-коричневий, карамельний або інший відтінок, відповідний кольору плівки. Одностороння ламінація наноситься на білу основу. Перед самою процедурою профіль у вигляді довгих палиць обробляється спеціальною речовиною - праймером, який прибирає з нього пил, бруд, жир і ін. Далі пластик, розігріваючи до високої температури, піддається нанесенню плівки ламінації спеціальними валиками.
Вони обжимають профіль, прибираючи можливі бульбашки повітря, так, що плівка буквально припаюється до пластику. Подібним чином ламинируются також імпости, штапики, з'єднувачі і т.д. Вибір плівки при цьому теж грає велику роль. Концерн VEKA використовує тільки плівку німецького виробника Renolit - кращого на сьогоднішній день. Далі ламінований профіль повинен відстоятися в спеціальних камерах до повного охолодження. Це займає кілька тижнів. Лише тоді на нього наносять захисну плівку від подряпин і відправляють на заводи практично в усі куточки світу.
- Скільки ж в сумі може зайняти виконання такого замовлення?
- Все залежить, по-перше, від того, чи перебуває обраний замовником колір в стандартній або нестандартної позиції і по-друге, має місце дво- або одностороння ламінація. Якщо це двосторонній колір зі стандартної розкладки, то термін на нього у нашого заводу буде в районі двох-трьох тижнів. Як правило, завод закуповує найбільш «ходові» кольору великими партіями і тримає їх у себе на складі. Одностороння ламінація в стандартній розкладці менш популярна, проте її можна швидше замовити у виробника, тому максимальний термін її очікування - 5 робочих тижнів. Якщо ж мова йде про колір з нестандартною розкладки, будь то дво- або одностороння ламінація, його доведеться чекати близько 10 робочих тижнів.
- Досить довго!
- Так, проте, давайте порахуємо разом. Нестандартну ламинацию виробляють в обсязі, необхідному для виготовлення певного в замовленні кількості конструкцій. Спочатку пластик виливають в пофарбованому в масі кольорі.
Потім ламінують і охолоджують. Далі відбувається процедура транспортування, розмитнення, поставки на склад. Потім виготовлення конструкцій, доставка їх покупцеві і монтаж. Ми прекрасно знаємо: що робиться похапцем, то робиться абияк. А замовник, який платить чималі гроші за довговічні, красиві вікна, явно не зацікавлений отримати продукцію сумнівної якості. Якщо буде порушений хоч один елемент технології, вікна не прослужать 50 років, адже саме таку гарантію VEKA дає на свій профіль.
- Скажіть, Юлія, які ще елементи можуть передбачити подальший виготовлення вікон?
- Це може бути установка шпросси (внутрішніх, зовнішніх), виготовлення вітража на склі, виготовлення великогабаритних склопакетів з триплекс-стекол, виготовлення склопакетів з підігрівом і т.д. Нюансів може бути безліч, тому ми завжди намагаємося вказати на них нашому клієнту, щоб він не зіткнувся в процесі замовлення з несподіваними «підводними каменями».
- Спасибі вам велике за бесіду. Сподіваюся, дана інформація буде цікавою та корисною для наших читачів.
- Можете залишати в коментарях питання, постараємося обов'язково на них відповісти!