У наші дні на ринку побутової техніки з'являються нові зразки пральних машин. За своїми характеристиками і внутрішнім комплектуючих вони мають значні відмінності, навіть якщо мова йде про моделі однієї фірми. Що стосується поломок, то вони також можуть бути самого різного характеру. Однак існують основні проблеми, які найчастіше зустрічаються при неправильній або тривалої експлуатації тих чи інших агрегатів. Незалежно від того, буде це доступна або дорога, вітчизняна або імпортна, високотехнологічна або проста пральна машина, вона приблизно повинна прослужити близько десяти років. Даний термін може зменшиться, через неправильне користування, і застосування неякісних порошків і кондиціонерів, неграмотного підключення та інших причин.
На кожен вид пральних автоматів є документація і експлуатаційна книга, які вміщують в собі інформацію про коректне використання техніки. У разі виникнення проблем, швидше за все там можна знайти інструкцію спрощеного виду для самостійної діагностики несправності. Подібні інформаційні вкладиші описують будову, конструктивні особливості, комплекс програм і режимів тієї чи іншої моделі пральної машини, а також поради правильної експлуатації. Саме тому при виникненні будь-яких проблем спочатку потрібно спробувати самостійно розібратися з ними, проте в разі серйозної поломки найкраще звертатися до фахівців.
Основні види поломок пральних машин
Незалежно від марки та країни виробника, виду пральної машини існують основні види поломок, які найчастіше виникають. Можна виділити такі несправності:
некоректний слив і затоку води;
шум при віджиманні;
не обертається барабан;
відсутність нагріву води;
збої в роботі модуля управління.
У першому випадку машинка з повним барабаном води може зупинитися під час незакінченою програми. Це свідчить про проблеми в насосі. Слід подбати про те, щоб фільтр не забивався, а тому його потрібно вчасно поміняти або прочистити. Якщо злив води відбувається періодично, то швидше за все проблема криється в якорі, який охолоджується водою, яка надходить з машинки. Насоси з функцією самоочищення мають більш складну внутрішню структуру, тому при їх поломці слід бути готовим до повної заміни та професійного ремонту. У тому випадку, якщо вода навпаки не надходить в барабан, то для початку перевірте:
подачу води у водопроводі;
що не заблоковано загальний кран;
чи не вийшла з ладу блокіратор замку на дверцятах.
Проблема залишилася колишньою, навіть після перевірки вищевказаних пунктів? Швидше за все проблема криється в нагрівальному елементі або впускному клапані.
Якщо під час прання ви почули гучні звуки, то негайно варто зупинити прання. Швидше за все це викликано зносилися підшипниками в барабані. Подібна несправність найчастіше проявляється приблизно після чотирьох років експлуатації, проте все може трапиться і раніше, якщо матеріал деталі неякісний.
Коли під час запуску прання барабан перестав обертатися, то швидше за все порвався ремінь приводу або стався перевантаження. Слід спробувати попрати невелика кількість речей і включити для перевірки найкоротшу програму.
У тому випадку, якщо після запуску процесу скло дверцят після 15 хвилин не покрилося крапельками вологи, то швидше за все несправний елемент нагрівання, а саме перегорів ТЕН. Однак причини можуть бути і інші, все залежить від моделі пральної машини. При виникненні даної проблеми найкраще не займатися самостійним ремонтом, а звернутися до фахівця.
Якщо у вас вдома часто відбуваються відключення електроенергії або перепади в напрузі, то це може бути основною причиною несправності модуля управління. Найчастіше плату можна не міняти, а полагодити, тому обов'язково варто скористатися послугами сервісного центру.
Як запобігти поломки в пральній машині?
Існують кілька рекомендацій, які допоможуть уберегти вашу пральну машинку від поломок і подальшого ремонту. Основні правила такі:
обов'язкове використання спеціального порошку з позначкою «автомат»;
перед закладанням прання слід перевіряти вміст кишень на предмет наявності сторонніх речей, які можуть пошкодити барабан (ключів, телефонів, запальничок і т.д.);
речі перед пранням потрібно рівномірно розподіляти по ємності;
густий пом'якшувач чи кондиціонер необхідно розбавляти водою, щоб вони не забивали систему;
після закінчення прання ущільнювач на люку слід витирати сухою ганчіркою, а дверцята деякий час тримати відкритою;
потрібно регулярно застосовувати спеціальний засіб від накипу.
Пральні машини, як і будь-який інший вид побутової техніки, вимагають дбайливого до себе ставлення і догляду. Тільки так можна уникнути передчасних поломок і продовжити термін експлуатації.
Якщо все таки довелося звернутися в сервіс, то після ремонту необхідно протестувати пральну машину, перевіривши її працездатність в різних режимах. В авторизованих сервісних центрах зазвичай працюють професіонали, але навіть вони можуть пропустити що-небудь важливе і не усунути невеликий, нечасто виявляється дефект.
Не варто затягувати з усуненням будь-яких неполадок. Якщо ви помітили, що, наприклад, апарат видає дивні звуки або перестала зливатися вода, то слід обов'язково спробувати встановити причину. Якщо самостійно розібратися з проблемою не вдалося, не варто намагатися далі «полагодити» машину.
Звертайтеся виключно в перевірені сервісні центри своєї марки. Після усунення проблеми, слід запустити в пральній машині найтривалішу програму і дочекатися закінчення роботи.
Джерело: http://remont-stiralnyh-mashin.od.ua