Підсумки дня: 19 вересня
Прослуховування Холодницького: під будівлею САП сталася сутичка з поліцією і спецназом НАБУ (відео)
У внутрішньому дворі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) виявлені незаконно встановлені працівниками НАБУ кошти прослушки. Про це повідомила прес-служба САП.
У прес-службі розповіли, що поруч з адміністративним будинком був виявлений автомобіль марки FORD АА2564МВ. В ньому працівники НАБУ здійснювали незаконні оперативно-технічні заходи. Відповідний автомобіль був заблокований правоохоронцями, з метою проведення невідкладних слідчих і процесуальних дій.
"Для того щоб врятувати співробітників від викриття, від виявлення незаконних і незареєстрованих засобів зняття інформації Артем Сергійович (Ситник, - ред.) використовував силовий підрозділ НАБ України, використовуючи вогнепальну зброю, застосував насильство щодо працівників правоохоронних органів, пошкодив майно громадян, перешкодивши проведення слідчих дій", - повідомили в САП. В свою чергу Національне антикорупційне бюро України заперечує організацію прослушки Назара Холодницкого.
Рішення РНБО про припинення договору про дружбу з РФ набула чинності
Указ президента України Петра Порошенка про рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 6 вересня "Про Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією" опублікований в офіційному виданні органів влади "Урядовий кур'єр".
Згідно з указом, підписаним президентом 17 вересня, він набирає чинності з дня його опублікування. Відповідно до рішення РНБОУ, МЗС має поінформувати Організацію Об’єднаних Націй (ООН), Організацію з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), інші міжнародні організації про бажання України припинити дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією.
Суд арештував майно Омеляна
Солом'янський районний суд Києва ухвалив рішення про арешт майна міністра інфраструктури Володимира Омеляна, якого підозрюють у незаконному збагаченні. Про це в коментарі "112 Україна" повідомила прес-секретар суду Яна Квітченко.
"Слідчий суддя сьогодні розглянув два клопотання. Розгляд клопотань здійснювався в закритому режимі, а враховуючи вимоги норм процесуального законодавства, виключаю можливість деталізовано говорити про те, на яке саме майно накладається арешт. Клопотання надійшли, їх розглянуто, дійсно накладено арешт", - наголосила Квітченко.
Уряд схвалив угоду з Грузією про поїздки по ID-картками
Кабінет міністрів України схвалив проект угоди з Грузією про безвізові поїздки за внутрішніми паспортами у формі ID-карт.
Угода передбачає, що громадяни України зможуть відвідувати Грузію на підставі внутрішніх паспортів у формі ID-карт, які містять безконтактний електронний носій. Зазначимо, на сьогодні між країнами діє угода про безвізові поїздки від 31 березня 1999 року, яка, зокрема, звільняє громадян від оформлення довгострокових віз для перебування або проживання на строк більше 90 днів.
Сенат США схвалив проект бюджету-2019 зі збільшеною допомогою для України
Сенат США схвалив проект бюджету Пентагону на 2019 рік, у якому передбачено збільшення безпекової допомоги Україні до 250 мільйонів доларів. Даний кошторис на 50 млн дол. перевищує бюджет 2018 року для відповідних програм підтримки нашої держави. Як зазначається, 250 млн дол. виділяються, у тому числі, на проведення військових навчань, надання військового оснащення, летальних видів озброєнь та логістичної підтримки, заміни раніше наданих озброєнь чи військових товарів. Перелік видів допомоги включає також розвідувальну підтримку збройних та безпекових сил України.
В Берегово українцям видають угорські паспорти
В Берегово громадянам України урочисто видають угорські паспорти. Весь цей процес супроводжується інструктажем про те, що не варто про даний факт повідомляти українській владі. Потім українці повинні зачитати клятву на вірність Угорщині, а в завершенні – пригощають келихом шампанського.
"Клянуся вважати Угорщину своєю батьківщиною. Буду вірним громадянином, захищати і служити Угорщини. Хай допоможе мені Бог", - тричі повторюють українці текст клятви на тлі угорського прапора. Після клятви грає гімн. Наголошується, громадянство Угорщини – друге і тому про одержання документа не варто інформувати українську владу.
У Львівській області заборонили російську мову
Львівська облрада вирішила заборонити публічне використання російськомовного культурного продукту на території області. "Встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Львівської області до моменту повного припинення окупації території України", - сказано в повідомленні облради.
Відповідне рішення місцеві депутати ухвалили ввечері 18 вересня. "За" проголосували 57 обранців. В облраді закликали інші органи місцевого самоврядування підтримати це рішення. Також львівські депутати планують відправити спеціальне звернення до Верховної Ради з пропозицією розробити відповідний законопроект, щоб заборонити російськомовний продукт на всій території України.