Електроенцефалографія (ЕЕГ) - метод вивчення мозку людини, який дає можливість проаналізувати електричну активність мозкових хвиль, постійно змінюється в залежності від особливостей психологічного і фізіологічного стану пацієнта.
Електроенцефалографія є одним з найважливіших способів діагностування психологічних відхилень і розладів. Цей спосіб дослідження мозкової активності застосовується на ряду з позитронно-емісійної томографії (ПЕТ) і магніто-резонансної томографії (МРТ). Але електроенцефалографія має одну дуже важливу особливість, яка є великою перевагою: вона здатна демонструвати електричну активність мозкових хвиль в реальному часі, так як електричний сигнал поширюється з максимально високою швидкістю. Позитронно-емісійна томографія і магнітно-резонансна томографія в значній мірі поступаються електроенцефалографії за часом поширення сигналу. Він може викликати затримку до декількох секунд, тому за допомогою ПЕТ і МРТ неможливо відстежувати порівняно швидкі процеси. Ще одним плюсом електроенцефалографії є доступність обладнання та невеликі тимчасові витрати на проходження всього циклу дослідження. Електроенцефалографія є диференціальної діагностикою і дозволяє розкривати резерви функціональних можливостей головного мозку.
Електроенцефалограма являє собою складний графік, який відображається в процесі реєстрації коливань електричного потенціалу головного мозку. Сумарна електроенцефалограма наочно демонструє загальну активність величезної кількості нейронів, в тому числі, характеризує функціональний стан глибинних структур головного мозку різного рівня. У електроенцефалограмі відображається альфа, бета, дельта і тета ритм, мають різні характеристики і в цілому демонструють картину електричної активності мозку. У процесі аналізу електроенцефалограми оцінюється частота, амплітуда і ритмічність мозкових хвиль, виявляються певні елементи відповідно до їх фіксацією розподілу за часом. Далі ці параметри підсумовуються. Досліджуючи електроенцефалограму, фахівець фактично спостерігає те, що відбувається в головному мозку людини.
Система БОС-ЕЕГ дозволяє провести психоемоційну діагностику на основі реєстрації та аналізу біопотенціалів мозку людини. Біологічний зворотний зв'язок (БОС) - спосіб терапії, в ході якого за допомогою медичних приладів реєструються фізіологічні показники пацієнта засобами зовнішньої ланцюга, забезпеченої за допомогою спеціалізованої техніки, а потім повертаються йому в якості інформації, яку він не зміг би сприйняти і детально опрацювати в звичайних умовах. Біологічний зворотний зв'язок дозволяє проаналізувати розумові та емоційні процеси, а також загальну динаміку психічного стану.
У процесі сеансів БОС-ЕЕГ електроди закріплюються на поверхні голови, потім апарат ЕЕГ фіксує альфа, бета, дельта і тета ритми головного мозку. У цей час під контролем фахівця пацієнт впливає на процес, відстежуючи результат своїх дій на екрані монітора. Таким чином, він ідентифікує в собі внутрішні імпульси, що призводять до поліпшення досліджуваного параметра. Методика БОС-ЕЕГ застосовується фахівцями Інтераура в ході розробки нейросессій. Можливість зміни картини електричної активності головного мозку за допомогою сигналів нейросессіі дозволяє контролювати психологічний стан пацієнта, поступово змінюючи його образ мислення.
Нейросессія - звукова доріжка високої якості в популярному аудіоформаті, призначена для усунення комплексів, вирішення психологічних проблем і досягнення цілей. Ефект досягається за рахунок нейроволновой стимуляції півкуль головного мозку в поєднанні з підсвідомими вселяннями. Ефективність нейросессій підтверджена науково. Нейросессіі є запатентованою розробкою компанії Інтераура: http://www.interaura.net