Йдемо в сад: всі переваги і недоліки дошкільних закладів
У житті дитини та її батьків настає момент, коли старші думають: віддавати малюка в дитячий сад або ж сидіти з ним будинку до першого класу. Прихильники «домашнього» варіанту виховання наводять безліч аргументів проти дитсадків, головний з яких - часті недуги дітей. Крім того на їхню думку саме внаслідок відвідування дитсадків малюк починає брехати, лаятися, висловлювати агресію. Прихильники дошкільних закладів у відповідь аргументують свою позицію тим, що вони являють собою першу школу спілкування, яку майбутній член нашого суспільства зобов'язаний пройти. В іншому випадку йому в майбутньому буде важко спілкуватися зі своїми дорослими однолітками.
Плюси і мінуси дитсадків
Основна перевага дитсадків - вони забезпечують маленького члена суспільства нагодою поспілкуватися. Будучи частиною колективу своїх однолітків малюк вчиться спілкуватися з іншими дітьми, прислухатися до іншої думки і відстоювати своє.
Він вчиться самостійного життя, мистецтва взаємодії з колективом. Вкрай важливі дитсадки для єдиної дитини в родині, для дітей, що не володіють можливістю проводити час в тісному колі своїх однолітків.
Після надходження в дитсадок деякі малюки реально починають хворіти. Причина частих застуд пов'язана з адаптацією організму до новітніх умов, а не недогляд вихователів. Тривалість і чисельність хвороб різко скорочуються на наступному році відвідування дитсадків, коли адаптація закінчується.
Коли слід віддавати дитину в дитсадок?
Найбільш оптимальний час для початку відвідування садка - 3-річний вік. В даному віці дитячі садки Харкова та інших міст України здійснюють набір. Дітки оперативно пристосовуються і проявляють набагато більше прагнення відвідувати заклад, ніж в більш старшому віці. У 2-3 рочки малюк відчуває гостру потребу в спілкуванні з власними однолітками. До цього вони більше віддають перевагу грати самостійно, не звертаючи будь-якого уваги на інших дітей. Їм досить спілкування з батьками та іншими членами сім'ї. Але з плином часу межі його маленького світу розширюються, і у нього виникає гострий інтерес до інших дітей, що переходить в справжню потребу.