ua en ru

Фільтр тонкого очищення: особливості вибору

Установка системи фільтрації води є найбільш дієвим способом позбутися від механічних і органічних домішок в рідині, що дозволяє зберегти власне здоров'я і продовжити термін служби сантехніки, побутових приладів.

пристрій фільтра

Для очищення водопровідної води використовуються системи грубої і тонкої очистки. Фільтр тонкого очищення води утримує органічні домішки, залізо, а також пом'якшує воду. Він встановлюється на магістраль подачі холодної води і здатний утримувати частинки до 5 мкм.

Якість роботи пристрою залежить від:

розміру осередків;
кількості ступенів очищення;
хімічної залишає реагенту.


Залежно від моделі, використовуються:

сітчасті бар'єри;
абсорбуючі елементи, які утримують хлор, солі металів, бактерії і мікроорганізми;
дрібнозернисті мембрани;
тканинні або мінеральні фільтри.
Основні види

Сьогодні фільтри розрізняють:

сітчасті;
мембранні;
іонообмінних;
тканинні;
мінеральні.
Сітчасті відрізняються надійністю і доступністю, користується великою популярністю. Утримує сітка виконана з нержавіючої сталі з додаванням анодованого срібла, що дозволяє домогтися високих результатів.

Основним компонентом є активоване вугілля або алюмосилікати, які притягують суспензії, хімічні частинки і мікроорганізми, усувають запахи. Однак, для нормальної роботи, необхідно періодично міняти наповнювач.

Мембранні відрізняються високим ступенем очищення, завдяки мембрані, яка пропускає тільки молекули води. Однак вся система складається з декількох резервуарів, що вимагає наявності вільного простору. Також для нормальної роботи необхідно тиск не менше 5 бар, що викликає необхідність установки насоса.

Іонообмінні працюють на основі гідролізу. Як утримують компонентів використовуються аніонні і катіонні смоли, що дозволяє позбутися не тільки від солей важких металів, а й значно знизити жорсткість води.

У тканинних застосовується мембрана з матерії, яка добре очищає воду, проте потребує частої заміни.

У мінеральних фільтрах основним компонентом є цеоліт або шунгіт, які утримують механічні та хімічні домішки і заслужено користуються великим попитом у споживача.

Завдяки тому, що проточний фільтр для води має невеликий розмір, його можна встановити в шафці під мийкою, що досить зручно як з точки зору заміни витратних елементів, так і з естетичної точки зору. Середня пропускна здатність установки становить до 2 літрів в хвилину, що є достатнім для середньостатистичної сім'ї.