Фаріон про ПР: "Не можуть повії вчити моралі"
Народний депутат від «Свободи» Ірина Фаріон зазначає, що церква повинна займатися трактуванням святого письма, а не перетворюватися на служителів Московського патріархату.
«Адже починаючи з радянських часів, московські попи були співробітниками спецслужб. Думаю, це пропозиція представника Партії регіонів, власне, на це і буде працювати - не на виховання моралі і духовних цінностей, а на знищення україноцентричних цінностей, які будуть прикриті універсальними християнськими ідеями. Але для мене християнство обов'язково має бути одягнене у вишиванку », - сказала Фаріон.
Вона вважає, що "регіонали" не мають права запроваджувати мораль в школах. «Представник однієї з антиморальними сил буде впроваджувати мораль у школах? Не можуть повії вчити моралі », - сказала Фаріон.
Вона зазначила, що в Галичині вже давно впроваджується християнська мораль у вигляді християнської етики. «Вважаємо цей досвід дуже позитивним і думаємо, Донецької області його б варто було перейняти. Особливо з точки зору реального християнства, а не ритуального, яке ми бачимо у московських попів. Завдяки цьому, у нас набагато менші показники і наркоманії, та дитячої злочинності, інше ставлення до життєвих цінностей », - сказала Фаріон.
Нагадаємо, синхронно з святкуванням Хрещення Русі на сайті Верховної Ради з'явився законопроект "регіонала", представника президента в парламенті Юрія Мірошниченка «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо впровадження духовно-моральних цінностей у навчально-виховний процес). Загальна суть проекту в тому, щоб надати церкви більший вплив на виховання людини, починаючи з дошкільних закладів. Іншими словами, пускати священиків до навчання і виховання дітей з ранніх років. Автор ініціативи підкреслює, що симбіоз церкви і освітніх установ повинен відбуватися виключно на добровільних засадах - якщо батьки самі захочуть, щоб навчальний заклад їхні чада співпрацювало з релігійними організаціями «з метою збереження та зміцнення духовного здоров'я дітей, забезпечення їх духовного розвитку, а також виховання підростаючих поколінь у дусі релігійної толерантності та міжконфесійної співпраці, відновлення духовності та моральності українського суспільства ».