ua en ru

Електронна сигарета може допомогти впорається зі шкідливою звичкою.

Електронна сигарета може допомогти впорається зі шкідливою звичкою.

Але давайте подивимося, на які хитрощі йде індустрія і які методи все ж стоять своїх грошей.
Чим небезпечна сигарета
Йтиметься про звичайну сигарету, але і про електронну ми також згадаємо - електронна сигарета купити стало дуже популярно в Україні останні пару років. Вейперов все більше, курців - менше.
Отже, тютюнопаління - моторошна звичка, від якої складно позбутися. Середній вік курця - 14-16 років. Виходить, ніякі державні заборони під гаслом «Продаж неповнолітнім особам товару Із вмістом нікотіну та тютюну заборонено» не працюють. Щоб звикнути до цього самого тютюну і нікотину, досить 10-14 днів активного куріння. А далі і через 5 або 10 років курець буде вести себе по відношенню до сигарети все активніше і активніше.
електронні сигарети
Нікотинова залежність - це не примха. Це жива потреба організму в речовині, яким його довго годували, який сигналізує про чергову порцію головного мозку. І щоб розімкнути ланцюжок, потрібен аналог, який:
Наситить організм;
Обдурить мозок.
Альтернативні методи або «Чого я ще не пробував?»
Насправді методів маса: починаючи від популярної книги Аллена Карра, закінчуючи спецпутевкамі в Тибет, які «очистять свідомість і повернуть організм в первозданний стан». Але дорослій людині просто так викидати гроші не хочеться. Важливо проаналізувати кожен метод і, якщо він дійсно хороший, заради здоров'я можна легко витратити і кілька десятків тисяч гривень.
Нікотинові пластирі, жувальні гумки. Ось вам і технології: медична тканину на липкій основі, просочена нікотином або подобу «Орбіта» зі смаком свободи від нікотину. Ціна такого задоволення - від 350 грн (пластир) і від 150 грн (жуйка). Наскільки насичують ці препарати нікотином, якої він якості і не гірше чи ніж в сигаретах, чи не викликає він побічних ефектів при прямому влученні в кров або в шлунок (якщо ви проковтнули жуйку) - невідомо. Але логіці робота і ефект від зазначених препаратів не піддаються, а отже і повірити в результат, що не помацаєш і не прорахували - складно.
Препарати-агоністи. На відміну від пластирів, які діють прямо «в нікуди», агоністи впливають на рецептори, що відповідають за сприйняття нікотину. Встановлюється якийсь блокіратор і рецептори не хочуть сприймати нікотин, навіть виробляють реакцію відрази. Ціна в аптеках - від 1100 гривень за упаковку.
Доктор-нарколог. По суті, вам будуть пояснювати як працюють два попередні пункти, плюс проведуть психологічний інструктаж про те, «як ви дійшли до такої нікотинової залежності і що тепер з цим робити». Є разові прийоми до лікаря, який приймає як терапевт або травматолог - доктор просто відповідає на питання і дає рекомендації. А є цілі системи, курси програм, які розповідають, скількох курців вони врятували від раку і що мета у всіх одна - здоров'я і ніякого інтересу в комерції. Все може бути, тільки такі програми коштують недешево (від 5000 грн), вимагають повторення, профілактики, покупки купи препаратів, а ось чи працюють ... Якщо працювали на всі 100% - про це б знали всі, а не тільки бабусі біля під'їзду, які кожен раз при вигляді кращого хлопця кажуть: «Іди до лікаря сходи, він закодує. Чого мучишся-то? ».


Трохи фактів про електронну сигарету
Електронна сигарета - один з варіантів, які допомагають кинути курити. Чи справді він ефективний і чим відрізняється від вище вказаних? Просто вейпінг піддається логіці: мозок розуміє ЩО він курить, а організм розуміє ЯК він це робить.
Електронна сигарета зовні нагадує звичайну сигарету - ви точно також берете її однією рукою і затягування робите як при курінні.
Затягується сигарета аналогічно звичайній - глибокий вдих пара в легені або в рот.
У паренні використовується нікотин, дозу якого можна прорахувати. Наприклад, ви викурювали 5 сигарет по 0,7 мг - в день ви споживали 3,5 мг нікотину. Значить, при використанні електронної сигарети вам підійде рідина з вмістом нікотину 3 мг / мл. Нікотин в рідини набагато менш концентрований, токсичний, ніж в тютюні звичайної сигарети.
Ймовірно, електронна сигарета - єдиний незрозумілий спосіб кинути курити. Вартість пристрою в Україні складе від 400 грн, рідини - від 50 грн за 10 мл (заводського якості). Головне, що відчуття «накуріваемості» ви отримуєте набагато швидше, ніж при тютюнопаління, а кількість нікотину в рідині можна поступово знижувати, а після перестати парити навіть електронні сигарети.