Для Росії невигідно введення візового режиму з Україною
Росія може ввести для громадян України візовий режим . Про це заявив радник президента Росії Сергій Глазьєв. За його словами, такий сценарій можливий у разі підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС.
«Якщо ми в рамках Митного союзу скасуємо паспортно - візовий контроль , то далі , можливо , виникнуть більш жорсткі вимоги до тих , хто в цей режим не увійшов , - сказав Сергій Глазьєв. - Це формально може і не привести до введення віз з Україною та іншими державами , які не стали учасниками нашого об'єднання . Але , виходячи з логіки інтеграційного процесу , така загроза існує. А якщо Україна увійде до Шенгенської зони з більшістю країн ЄС , а у Росії як і раніше буде відсутній безвізовий режим з ЄС , то європейці змусять Україну запровадити візи з Росією ».
Втім , на думку експертів , зараз розмови про введення віз можуть розглядатися лише гіпотетично і заяви Глазьєва не більше ніж гра на нервах . « Найбільш реальне умова , при якому можуть бути введені візи , - якщо Україна увійде до Шенгенської зони , а Росія не увійде . Але Україна в осяжному майбутньому в Шенгенській зоні не буде. Тому предмета для реального розмови поки немає. Все це - просто гра » , - упевнений заступник директора Інституту країн СНД Володимир Жарихін.
Ще одна причина , по якій введення віз для українців є малореальним , - стан ринку праці Росії . Російські експерти часто підкреслюють , що РФ зацікавлена в залученні трудових мігрантів з України , а не гастарбайтерів із Середньої Азії , великою кількістю яких невдоволено місцеве населення. Наприклад , на одній із зустрічей з журналістами торік глава Федеральної Міграційної служби Росії Костянтин Ромадановскій сказав , що українці часто порушують міграційне законодавство , але проти них не будуть вводиться якісь спеціальні санкції.
« Добре це чи погано покаже час. Принаймні , ми маємо адекватну робочу силу , маємо людей , які знають російську мову , з якими нам легко спілкуватися , і ми українців не відрізняємо від наших людей. Ми звертаємо увагу на інші країни , громадяни яких відрізняються від корінних жителів Росії » , - сказав Ромадановскій.
18 вересня Кабмін схвалив проект Угоди про асоціацію з ЄС , давши старт внутрішньодержавним процедурам підготовки документа до підписання в листопаді. Угода про асоціацію Україна - ЄС може бути підписана на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року в Вільнюсі.