ua en ru

Для перевезення важких вантажів в Україні потрібен дозвіл ДАІ

Кабінет міністрів України змінив правила проїзду великовагових і великогабаритних засобів транспорту по вулицях, магістралях та залізничними переїздами. Згідно з відповідною постановою уряду, якщо параметри зазначених транспортних засобів перевищують нормативи, їх рух по автомагістралях, залізничними переїздами і вулицях здійснюється на підставі спеціального дозволу, що видається перевізнику ДАІ, або ж документа, що підтверджує внесення плати за проїзд.

Вищеназвані правила тепер доповнені розділом, який регулює порядок видачі цього дозволу. Щоб його отримати, перевізник (або ж особа, ним уповноважена) повинен подати заяву, де називаються параметри транспортного засобу, відомості про вантаж, маршрут переміщення, координати перевізника і так далі.

Потрібні також копії погоджувальних документів з різними інстанціями: власниками вулично-дорожньої мережі, мостового господарства, залізничних переїздів, служб міськелектротранспорту, а також документ, що підтверджує оплату даного дозволу. Всім планують вантажоперевезення по Україні, варто знати, що рішення про видачу дозволу, або ж відмову від нього, має бути прийняте підрозділами Державної автоінспекції в десятиденний термін.

Як правильно розмістити вантажі в кузові?

На швидкість і вартість вантажоперевезення значний вплив робить вірне розміщення вантажів у кузові автомобіля, яке, крім усього іншого, сприяє підвищенню безпеки і самих вантажів, і людей, які їх супроводжують.

Професіонали компанії Сократ, що займається вантажоперевезеннями в Калінінграді і в інших містах, рекомендують, в першу чергу, орієнтуватися на технічні характеристики вантажів. Габаритні вантажі великої ваги неприпустимо розміщувати поверх легких і тендітних.

Наприклад, ви купуєте необхідні матеріали для капітального ремонту, переїжджаючи від однієї торгової точки до іншої. У такому випадку важливо не рухатися хаотично, а ретельно планувати свій маршрут, щоб, наприклад, цеглу та металеві вантажі не зашкодили крихкий шифер або вироби з пінопласту.

Важливо розподілити вантаж по всьому кузову, оскільки склад тільки в його передній або тільки в задній частині істотно знижує керованість автомобіля. Якщо ж розподілити вантаж рівномірно, його тиск на ходову частину автомобіля виявиться однаковим, і машина не стане розгойдуватися при русі. Якщо є необхідність у перевезенні круглих важких предметів, їх краще закріпити за допомогою утягивающих ременів і зафіксувати їх знизу за допомогою розпірок або куточків. Ці досить-таки прості предмети можна зробити своїми руками.

При перевезенні габаритної побутової техніки і меблів фахівці радять використовувати кріпильні ремені і стяжки. Виробники побутової техніки, як правило, розробляють рекомендації по транспортуванню, і їх варто вивчити. Якщо кузов завантажений не повністю, вантаж варто зафіксувати в будь-якому випадку.