Дистанційне отримання знань - реально?
На сьогоднішній день у кожної людини в будинку є персональний комп'ютер. Ця диво-машина дає необмежені можливості: пошук потрібної інформації, відкриття нових горизонтів, відстеження цікавих подій, соцмережі, онлайн-ігри і т.п.
Особливе місце сьогодні займає дистанційне навчання. Не плутайте поняття «дистанційне навчання» і «самостійне отримання знань»: це різні речі. Отримання знань самостійно не передбачає будь-якої певної системи: ви самі вирішуєте, що потрібно вам в цій сфері, а що ні. Дистанційне ж навчання будується саме на системній подачі знань, регульованих безпосередньо навчальної стороною.
При навчанні дуже великої аудиторії часто використовують онлайн-конференції, вебінари. Це дуже зручно, так як сам вебінар розрахований на будь-яку кількість людей. Тобто вебінар можуть відвідати як десять, так і дві-три тисячі чоловік. Як правило, про початок вебінару повідомляється заздалегідь: учаснику онлайн-конференції приходить на електронну пошту лист із запрошенням. І в певний час людина включає спеціальну програму і слухає вебінар.
особливості вебінарів
Як було сказано, вебінар може відвідати необмежену кількість осіб. У онлайн-конференцій є й інші переваги:
можливість показувати наочні матеріали учасникам вебінару: слайдові презентації, малюнки, невеликі замітки і інші текстові документи;
голосування і опитування учасників вебінару, що дозволяють ведучому підводити підсумки проведеної роботи;
онлайн-чат, де учасники вебінару можуть задавати свої питання і прояснювати незрозумілі моменти;
відеозапису в режимі реального часу.
Однією з головних особливостей веб-конференцій є те, що сам вебінар можна переглядати у записі, тобто і тоді, коли він вже пройшов. Це дуже зручно, так як бувають непередбачувані ситуації, коли людина планувала потрапити на вебінар, але у нього не вийшло.
Також плюс вебінарів саме в дистанційності: не потрібно нікуди їхати, всі матеріали можна вивчати, перебуваючи в звичній і комфортній обстановці.
актуальність вебінарів
Насправді, багато закордонних ВНЗ пропонують навчання саме дистанційно, за допомогою онлайн конференцій. Також вебінари дуже популярні серед жінок у декретній відпустці і студентів, що бажають отримати ще одну освіту.
Онлайн-конференції вийшли і на міжнародний рівень і тепер актуальні в самих різних галузях: туризм, підприємництво і бізнес і навіть політика.
Що стосується вартості вебінару, то це суто індивідуально. Все залежить від того, що виберете ви: дистанційне здобуття вищої освіти або вивчення карт Таро, Стародавні Руни або секрети успіху бізнесменів, основи підприємництва або ... Список можна продовжувати нескінченно. У кожній галузі знань є свої майстри і фахівці, а їх грамотна подача матеріалу оплачується згідно їх рівню знань.
стандартизація вебінарів
Взагалі вебінар не підпадає не під одну категорію стандартів. І раніше це негативно позначалося на вартості обладнання для нього, сегментації на ринку і інформаційної безпеки. Тому в 2003 році було створено кілька стандартів онлайн-конференцій:
Контроль членства та організації.
Механізм сповіщень учасників вебінару про новини та майбутні заходи.
Функція суміщення різних типів медіафайлів: аудіо, відео, презентації і т.д.
Базовий протокол «floor control».