Діагностика раку без операції вже доступна!
До недавнього часу діагностування раку легенів або визначення типу загрудинних пухлин використовувався біоматеріал, що отримується як при видаленні новоутворення, так і в ході спеціального хірургічного втручання - біопсії. Безоперационного методу не було. Але недавно в ізраїльському медичному центрі «Кармель» (Хайфа) пройшли курси, в ході яких фахівці змогли навчитися користуванню інноваційним апаратом для ендобронхіальной ультрасонографическое діагностики раку - EBUS. Більш докладно про діагностику в Ізраїлі: https://gandelman.ru/diagnostika-v-izraile
З його допомогою стане можливим з високим ступенем ймовірності визначати тип легеневого або средостеніческого новоутворення і ступінь розвитку пухлини. Полегшиться робота торакальних хірургів, онкологів і пульмонологів. Тоді як пацієнтам не будуть проводитися «зайві» операції.
В ході курсів фахівці оцінили апарат, що дає можливість досліджувати перші прояви ймовірних онкологічних проблем - слизові згустки в бронхах. На жаль, новітніх агрегатів EBUS дуже мало, один з них є в МЦ «Кармель», де і проходило знайомство лікарів з пристроєм. Загалом, лекції та показові уроки відвідали близько 70 фахівців, які працюють в профільних клініках Ізраїлю.
Ризики, які супроводжують інвазивний спосіб
Як і будь-яка інша операція, біопсія підозрілих тканин легенів або органів грудної клітини, що проводиться шляхом відкритого хірургічного втручання, несе гіпотетичну загрозу здоров'ю пацієнта. Це може бути сепсис, ускладнення після наркозу, нагноєння післяопераційного рубця, болі в області грудей і багато іншого.
Погане самопочуття і додаткові дози антибіотиків послаблюють і так хворий організм. Втрачаються необхідні в боротьбі з раком сили, недуга прогресує швидше. Щоб уникнути подібних випадків, вчені всього світу билися над пошуком неінвазивного точного методу діагностування новоутворень в легенях і середостінні.
Плюси нового діагностичного методу
Найбільшим перевагою представленого апарату є можливість ставити точний діагноз без обов'язкового до цього хірургічного втручання. Своєрідний бронхоскоп, що має на кінці ультразвукового модуль, досліджує дихальні шляхи пацієнта, видаючи на монітор чіткі зображення. Вони-то і вимальовують картину виник недуги, підтверджуючи або спростовуючи наявність раку.
Метод отримав назву ендобронхіальна ультрасонографія. У клініці «Кармель» щорічно стають об'єктами досліджень понад 150 пацієнтів, а доктора з усього світу виявляють жвавий інтерес до EBUS. Слід зазначити, в поданні агрегату ізраїльським лікарям брали участь їхні колеги з США, спільно з якими апарат і був розроблений.
Хто опиняється під загрозою
Рак легені - найбільш небезпечне захворювання з найвищим відсотком смертності серед усіх раків. Це обумовлено безсимптомним перебігом недуги, відсутністю легких і швидких методик його діагностування. Винахід EBUS - справжній прорив в пульмонології. Впровадження агрегату в усі лікарні світу знизить виявлення запущених випадків онкології легенів в кілька разів.
У групі ризику знаходяться: курці, як справжні, так і колишні; люди, в чиєму анамнезі присутні операції на органах дихальної системи; пацієнти з хронічними легеневими недугами; працівники підприємств з шкідливими для здоров'я умовами праці; родичі хворих з діагнозом рак.
Природно, обстеження за допомогою агрегату EBUS показані не кожному. Ендобронхіальна ультрасонографія призначається пацієнтам з підозрілими затемненнями на рентгенівських знімках і відхиленнях в інших клінічних аналізах.
Джерело статті: сайт доктора Гандельман gandelman.ru