Дитяче харчування і розвиток дитини: взаємозв'язок
Важливість дитячого харчування - це тема, актуальність якої завжди залишається гострою. Здавалося б, всі молоді батьки добре знають основні принципи правильного годування малюка, але у багатьох не вистачає терпіння або сил їх дотримуватися.
дитяче пітаніеКормящая мама повинна виключити зі свого раціону продукти, потенційно небезпечні для ШКТ малюка. Безперечно, провести рік-півтора на, по суті, строгій дієті - завдання непросте, але, якщо є розуміння, наскільки це важливо для дитини, нічого неможливого в ній немає. Поговоріть з лікарем, обговоріть, які послаблення ви можете собі дозволити без шкоди для здоров'я дитини, і пам'ятайте, що кожне блюдо, яке ви з'їли, позначається на його самопочутті і здоров'я.
Дуже важливо своєчасно вести прикорм. Вибрати потрібний момент непросто, але мама зазвичай знає і відчуває, коли її малюк починає потребувати більш різноманітної їжі. Щоб прикорм здавався чимось неймовірно складним і незрозумілим, можна приступити до вивчення даного питання заздалегідь:
почитати рекомендації провідних лікарів;
ознайомитися з сучасним асортиментом (за посиланням:
http://rozetka.com.ua/kids_nutrition/c2586292/ ви знайдете всі різновиди дитячого харчування, існуючі на даний момент);
розпитати подруг, мам і бабусь.
Як правило, починають з продуктів, природних для даної країни, т. Е. Для України ідеально підійдуть яблука і груші. Можна запекти їх і розтерти в кашку або купити баночку готового пюре. Починайте з половини ложечки, на наступний день, якщо ніяких небажаних реакцій не виникло, можна дати цілую. Правило прикорму - довести продукт до повноцінної порції, потім, через тиждень-два, можна додавати наступний.
Не відкладайте введення прикорму в довгий ящик. У ньому знаходяться речовини, необхідні шлунку для подальшого розвитку. Дітвора, чиї мами не поспішають з додаванням в раціон пюре і каш, вважаючи, що молока цілком достатньо, з часом побачать, що карапуз відстає на тлі однолітків, швидше втомлюється, повільніше засвоює нові знання.
Годувати дитину важливо приблизно в один і той же час. Організм звикає, і проблема з позаплановими вимогами їжі поступово зникає. Але деяким діткам такий режим харчування не підходить - якщо ви бачите, що ваша крихта відноситься до цієї категорії, не намагайтеся переробити його, цим можна завдати сильної шкоди його несформованою нервовій системі.
Щоб дитина отримувала з їжі корисні елементи, їжа повинна бути якісною. Якщо фінансове становище сім'ї не саме благополучне, постарайтеся знайти інше джерело економії, але все ж таки забезпечити крихітку якісною їжею. Він віддячить вас своїм гарним самопочуттям, міцним здоров'ям і відмінним настроєм.