Депутат Харківської міськради купив у шахраїв пів-Хрещатика
У Києві затримали аферистів , які примудрилися продати за липовими документами чотири відомих магазину на Хрещатику на суму більше 120 мільйонів гривень. Покупцем всіх будівель нібито виявився депутат Харківської міськради. Віддавши 60 мільйонів за три невеликих магазину по непарній стороні головної вулиці країни , він уже зібрався платити ще стільки ж за «Гранд Галерею » на Хрещатику , 27 , але вчасно зрозумів , що документи підроблені , і звернувся до міліції. Там кажуть : подібного масштабу афери не пригадують .
Шахраїв , які примудрилися розпродавати Хрещатик , не можна назвати звичайними злочинцями. « Це чотири чоловіки віком від 35 до 57 років , які добре одягалися , мали вищу освіту і свої заміські будинки під Києвом. Зовні вони справляли враження далеко не бідних людей » , - розповів нам наше джерело в міліції. За допомогою дорогого одягу і заможних друзів шахраї і знайшли свою жертву - підприємця і депутата Харківської міськради , який захотів купити один за іншим чотири магазини на Хрещатику. «Спочатку потерпілий придбав три магазини за 60 млн грн , а при оформленні третього - « Гранд Галереї »на вул. Хрещатик , 27 ( її власник - київський підприємець Володимир Стадник. - Авт.) , Вартістю в 60 млн грн , підприємець запідозрив , що з документами щось не те , і звернувся до міліції. Під час передачі грошей шахраїв і затримали » , - говорить джерело в міліції.
Цікаво , що шахраї діяли відкрито і навіть зухвало . Наприклад , вони завжди водили свою жертву дивитися магазин , який він збирається купити. « У випадку з « Гранд Галереєю »вони водили підприємця по магазину в робочий час і показували , мовляв , ось наша охорона , а ось наша бухгалтерія . Співробітники магазину нічого навіть не запідозрили . Нам вони розповіли , що в обличчя не знають своє керівництво , а тому вирішили , що це хтось із власників ходить і показує покупцям приміщення », - кажуть у міліції.
Цікаво , що аферисти не працювали під своїм ім'ям - вони робили не тільки липові документи на магазини , а й підроблені паспорти собі . Під час обшуку це все було знайдено . І зараз в міліції припускають , що ці четверо можуть бути причетні до продажу інших будівель у Києві . « Постраждалих може бути більше. У ході розслідування перевіряється причетність даних осіб до скоєння аналогічних злочинів . В даний момент всі учасники угруповання перебувають під вартою , ведеться досудове розслідування за статтею 190 частина 4 «Шахрайство в особливо великих розмірах» (якщо вина буде доведена , то їм світить термін 5-12 років. - Авт.) » , - Сказала нам спікер столичної міліції Ольга Білик.
Квадратними метрами на Хрещатику вартістю не менше $ 30 тис. володіють багато відомих людей . Наприклад , вісім будівель ( № № 12 , 13, 21 , 40 , 42 , 46 , 50 , 52 ) належать фірмі « Арго» , куди раніше входив депутат Київради Володимир Дейнега. Зараз у компанії інші власники, у тому числі , за чутками , син екс -мера Олександра Омельченка - Олександр. Але Сан Санич старший це не підтверджує. Будинки № № 5 , 30/1 , 44 і 48 пов'язують з колишнім зятем екс -мера Леоніда Черновецького - В'ячеславом Супруненком , йому ж приписують приміщення колишнього кінотеатру « Орбіта» , де зараз відкрито магазин «Рошен ». А готель на Хрещатику , 14 , яка так і називається - « Хрещатик » , належить у тому числі футболістові Касі Каладзе - пакет акцій він купив у 2004 році. Будівля ЦУМу належить компаніям бізнесмена Ріната Ахметова.