У понеділок, 4 березня, виповнюється 8 років з дня смерті екс-глави МВС України, генерала Юрія Кравченка.
Як відомо, Кравченко загинув в 2005 році в результаті повторного вогнепального поранення, нібито завданого собі самому з 9-міліметрового подарункового пістолета "Беретта" в підсобному приміщенні на дачі, за кілька годин до зустрічі зі слідчим ГПУ. Туди він був публічно викликаний тодішнім генпрокурором Святославом Піскуном з приводу справи про вбивство Гонгадзе. Екс-майор Мельниченко повідомив нові подробиці гучної справи, пише "Сегодня". Видання нагадує, що першою тіло виявила дружина Кравченка Тетяна Петрівна. Вона звернула увагу на закривавлені сліди на снігу, які вели від місця події. Проте вже у день смерті екс-міністра Олександр Турчинов, тоді глава СБУ, ще до проведення судмедекспертизи заявив про офіційну версію - що Кравченко стрілявся сам. Цієї версії слідство дотримувалося і потім, коли справа неодноразово порушувалася, припинялася і поновлювалася знову. Як повідомили виданню в ГПУ, справа давно в архіві, і реанімувати її не мають наміру. У той же час екс-перший заступник міністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко досі не вірить у самогубство Кравченка. "Юрій Федорович, яскрава, харизматична особистість, жодним чином не міг піти на цей крок", - вважає генерал.
Він схиляється до того, що Кравченко загинув в результаті ретельно підготовленої в обстановці найглибшої конфіденційності і досить професійно виконаної спецоперації: "У сучасних умовах немає особливих проблем представити все як суїцид або нещасний випадок. Думаю, така оперативна комбінація була під силу західним спецслужбам. Я вже не кажу про те, скільки представників "помаранчевих" тоді були завербовані іноземними розвідками - це тема окремого розслідування". Експерт-практик, доцент навчально-наукового інституту підготовки слідчих і криміналістів Нацакадемії внутрішніх справ Юрій Мазниченко впевнений, що така вольова людина, як Кравченко якщо і зважилася б на самостріл, то лише за якихось швидкоплинних надзвичайних обставин, перед обличчям реальної загрози своїм близьким. "Йому могли надати вибір: стріляєш у себе або прибирають когось з твоїх - скажімо, онука, якого він дуже любив. І він вчинив так, як вчинив би кожен офіцер, який поважає себе. Залишивши умовний знак у вигляді двох пострілів, посилаючи сигнал, що злочинців, які його довели до смерті, було двоє. Та й не міг пістолет після першого і другого пострілу бути притулений до ніжки стільця - до такого навіть фантасти не додумаються. Зброя відлетіла б вбік, це факт. І Кравченко не сидів би, а лежав, а передсмертну записку не ховав в нижню білизну", - говорить Мазниченко.
Колишній майор Управління держохорони Микола Мельниченко, який у березні 2005-го перебував у Варшаві, заявляє: джерело в спецслужбі повідомило йому, що спочатку приберуть Кравченка, а потім його. "Я відразу зателефонував Турчинову, запропонувавши негайно заарештувати Юрія Федоровича - задля його безпеки. Турчинов відповів, що цьому заважає Піскун. А наступного дня я дізнався, що Кравченко мертвий", - сказав Мельниченко. Зв'язатися з Турчиновим, Піскуном і Тетяною Кравченко виданню не вдалося. В їхньому оточенні заявили, що вони не бажають нічого коментувати.