Найбільшу кількість голосів набрала петиція , яка закликає адміністрацію США вжити заходів для зміни нинішньої влади на Україні мирним шляхом.
Найбільшу кількість голосів набрала петиція , яка закликає адміністрацію США вжити заходів для зміни нинішньої влади на Україні мирним шляхом. На даний момент вона набрала більше 56 тисяч підписів. Дві інші петиції пропонують більш радикальний варіант втручання - військову інтервенцію США . Кожна така петиція набрала більше 7 тисяч голосів.На сайті були також розміщені петиції з вимогою ввести санкції проти прем'єр -міністра України Миколи Азарова та членів уряду цієї країни , а також окрема петиція із закликом до санкцій проти українських суддів.
Для офіційної реакції США подібним петицій потрібно набрати 100 тисяч голосів.
У суботу петиція , яка закликає ввести санкції проти президента України Віктора Януковича за призупинення Києвом підготовки до підписання угоди про асоціацію з ЄС , зібрала на сайті Білого дому більше 100 тисяч голосів і вступила на розгляд американської адміністрації.
Представники спецпідрозділу МВС " Беркут " рано вранці в суботу розігнали " евромайдан " в центрі Києва. За даними міліції, було затримано 35 осіб , на яких складаються адміністративні протоколи . Після складання протоколів затриманих відпускають. Акцію українських силовиків проти демонстрантів засудили США і ряд інших країн.
Масові акції прихильників євроінтеграції в Києві та інших регіонах України почалася 21 листопада після оголошення урядом країни про припинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з ЄС , яке планувалося на саміті " Східного партнерства" у Вільнюсі. У ніч на 30 листопада представники спецпідрозділу МВС " Беркут " розігнали протестувальників у центрі Києва. Під час розгону були затримані 35 осіб , на них склали адміністративні протоколи , зараз всі вони відпущені. За даними медиків , постраждали 35 людей , сім з них до цих пір в лікарні. Представники країн Заходу засудили жорсткі дії правоохоронних органів. Після розгону " евромайдан " перемістився на Михайлівську площу української столиці. У зв'язку з подіями в центрі Києва українська міліція завела 12 кримінальних справ. Суд Києва заборонив проведення масових акцій у центрі міста з 1 грудня по 7 січня.
1 грудня начальник київської міліції Валерій Коряк , який напередодні заявив , що особисто приймав рішення про направлення "Беркута " на " евромайдан " в Києві в ніч на суботу , подав рапорт про відставку.
Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко вибачився за надмірне застосування сили під час розгону " евромайдана " , і заявив , що був категоричним противником застосування сили і цю свою позицію доводив до підлеглих.
30 листопада стало відомо , що у відставку подав глава адміністрації президента України Сергій Льовочкін. За даними ЗМІ , причиною рішення про відставку стала незгода Льовочкіна з розгоном акції в центрі Києва.
Оглядач Вадим Дубнов : "Європейські лідери йшли від питань - хто з посмішкою , хто , як Девід Кемерон , з тією втомою в очах , яку почала викликати українська тема . Тільки господиня саміту , президент Литви Даля Грібаускайте , привітно вмовляла таки дочекатися завтрашнього дня , і Ангела Меркель без зайвої дипломатії шкодувала , що не всім вдасться приєднатися до Європи " .
Наскільки євроінтеграція вигідна пересічним українцям
Оглядач Сергій Пєтухов : "За великим рахунком маленькому українцю без різниці , хто буде кредитувати його бізнес - Вася з Кемерово , Ганс з Мюнхена або П'єр з Гренобля . Тільки ні Ганс , ні П'єр йому партнерства не пропонують , Ганса і П'єра цікавлять мінімум кілька тисяч гектарів української ріллі під вирощування ріпаку або інших технічних і генетично модифікованих культур " .
У Києві тривають акції противників рішення влади припинити підготовку до підписання угоди України та ЄС. У неділю мітингувальники знову зібралися на Майдані , незважаючи на винесений судом заборона на вуличні акції в центрі Києва. Про те , як розвивалися події , - в онлайн- репортажі.