Інтернет спільнотою були виявлені основні центри російської інтернет-пропаганди, повідомляється в блозі otakvot.livejournal.com.
Наголошується, що це стало можливим завдяки новому сервісу Google Trends, який дозволяє будь-якому охочому дивитися статистику пошукових запитів. Крім усього іншого, тут можна побачити, в яких містах гуглят те чи інше слово найчастіше. Наприклад, легко дізнатися, що "Туризмом" дуже часто цікавляться в столиці Бурятії Улан-Уде і в Москві, "Їстівними грибами" - у Волгограді, а творчістю "Михайла Круга" - на батьківщині, в Твері.
"Але коли мова заходить про "гучних" політичних запитах, таких, як, наприклад, "Майдан", "Боїнг", "Референдум", "Порошенко", "Правий сектор", "Донбас" та інших, то статистика починає дивувати. Абсолютно раптово на перші місця у таких запитах виходять НЕ міста-мільйонники і навіть НЕ прикордонні Україні до області. Майже в будь-яких політичних запитах фігурують маленькі селища Ольгине, Яблоновський, Перекатний і Зелене Місто. По інтенсивності запитів вони іноді обганяють навіть Москву і Санкт-Петербург! Нагадаю: в місті Ольгине розташовується сумно відоме ТОВ "Агентство Інтернет-Досліджень", яке займається прямий інтернет-пропагандою. Сотні співробітників днями безперервно пишуть хвалебні коментарі, угодні діючої в Росії влади, обливають брудом Україну, Америку і Європу і гноблять незгодних, створюючи таким чином видимість громадської думки. Численні статті, а також інтерв'ю колишніх співробітників агентства можна легко знайти в інтернеті", - наголошується в блозі.
Як пише автор, завдяки сервісу вдалося також встановити, що подібні центри з'явилися в кінці 2013 року, перед кримськими подіями. Наприклад, подивившись статистику по слову "НАТО" за рік легко помітити - до середини 2013 року найбільше ця тема цікавила жителів Ульяновської області, що не дивно - в цей час у ЗМІ як раз прокотилася інформація про відкриття бази НАТО в Ульяновську. Вже через рік ситуація кардинально змінилася і в топ вирвалася вже знайома трійка. Той же феномен спостерігається майже у всіх пошукових запитах. Так само вищевказані агенства, швидше за все, намагаються контролювати думка про внутрішній політиці, про це говорить статистика за запитами "Гречка", "Санкції" та подібним.
Нагадаємо, раніше Facebook запустив блокування росіян за слово "хохли". У той же час, в самій Росії критику Путіна визнали шкідливою для дітей".