Україна має намір спільно з ЄС додатково проаналізувати текст Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі.
Про це прем'єр- міністр Микола Азаров сказав на зустрічі з послами. Він зазначив , що для продовження переговорів з аналізу та підготовки до підписання в Брюссель найближчим часом відправиться делегація на чолі з першим віце -прем'єр- міністром Сергієм Арбузовим .
Він також не виключив , що після аналізу документа текст угоди може бути змінений. Азаров зазначив , що з проханням внести коректування в документ звернулися деякі промисловці України , оскільки , на їх думку , парафований текст занадто відкриває український ринок. « Але зараз давайте не будемо загадувати , чи треба змінювати формулювання певних статей договору або не треба. Я ж не гірше вашого розумію , наскільки це важкий або майже неможливий процес у вже підготовленому і парафованій угоді . Але ми хотіли б обговорити ті положення , які нас турбують » , - сказав Азаров. При цьому він підкреслив , що продовжує дотримуватися думки , що підготовлений документ є компромісним варіантом між Україною та ЄС.
Раніше Азаров повідомив , що найближчим часом в Європейську комісію в Брюссель поїде українська делегація для обговорення тих проблем , які виникли і відстрочили підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. «Ми б хотіли , щоб зараз , поки у нас є такий час , щоб ми ще і ще раз подивилися на ці конкретні технічні норми , а я і раніше стояв на позиції і зараз стою на позиції , що ми можемо і повинні підписати цю угоду. І я думаю , що ми його підпишемо » , - сказав Азаров.Сегодня на сайті Єврокомісії з'явилося повідомлення , що Баррозу і Янукович домовилися організувати візит української делегації для обговорення деяких аспектів Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі. Однак, зазначається в повідомленні на сайті ЄК , Баррозу відкинув можливість нових переговорів щодо тексту Угоди , яке вже парафована . "Під час телефонної бесіди Президент України попросив Європейську комісію прийняти делегацію з України для обговорення деяких аспектів Угоди про асоціацію та глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі.
Президент Баррозу підтвердив готовність Європейської комісії прийняти таку делегацію на належному рівні. Він підкреслив , що Європейська комісія готова обговорювати аспекти реалізації угод , які вже парафовані , але не відновлювати будь-які переговори . Ці умови були прийняті Президентом Януковичем , і було вирішено , що час і рівень консультацій мають бути узгоджені через відповідні дипломатичні канали " , - йдеться в повідомленні Єврокомісії.