Для початку розшифруємо назву.
Антистоксових випромінювання - явище, яке суперечить правилу Стокса: випромінювання, що викликає ефект люмінесценції завжди має більшу частоту, ніж частота відповідного випромінювання.
У випадках з антистоксових складами, відбувається рівно навпаки. Для наочності, це все одно, що вдарити м'ячем об бетонну стіну зі швидкістю 100 км / год. і отримати відскік - 200!
Щоб це стало можливим, застосовують особливий хімічний склад речовини, атоми якого порушуються в ІК-випромінюванні - антистоксових люмінофор помітний виключно в інфрачервоному світлі, а при звичайному освітленні його не видно.
Властивостями матеріалу відразу зацікавилася розвідка, що призвело до зростання дослідження в цьому напрямку. Передбачалося, що за допомогою речовини можна мітити тайники і залишати таємні послання резидентам. Однак «чорні полковники» пізніше прийшли до висновку, що в разі провалу одного розвідника, ворожа контррозвідка отримає відкритий доступ до секретної інформації. Обзавестися ІК-випромінювачем нескладно.
Тому тайники і раніше влаштовують в старих дуплах і під лежачими каменями.
Це жарт, звісно, але те, що військові все-таки знайшли застосування матеріалу - правда. У приладах нічного бачення, наприклад.
Слід зауважити, що не всі люмінофори і пігменти на їх основі невидимі при звичайному освітленні. Детальну інформацію про них читайте на сайті lumi-light.com.
Але всі вони поставляються в порошках дрібної фракції - чим менша, тим краще. Найменші частки у електролюмінофори, який використовують у виробництві світлодіодів. Розмір тут впливає на термін експлуатації LED-елемента.
Іншим люмінофора дрібна фракція потрібна для кращого змішування з базовим матеріалом - фарбою або лаком. Адже, щоб поверхня люминесцировать, його не посипають порошком, а розкривають барвником матеріалом, де міститься приблизно десята частина люмінофора. Точні параметри, дозування і способи застосування тут - http://lumi-light.com/product/antistoksovyy-lyuminofor.
Також існує асортимент за кольором випромінювання. Поліції полюбився отруйно салатний відтінок - він, до речі, найбільш найпоширеніший. На грошових купюрах він теж зустрічається, хоча на банкнотах присутній цілий комплекс захисних знаків, видимих в різних типах випромінювань, і колірна палітра елементів захисту вельми строката. Тут одним антистоксових люмінофором не обходяться. А ось цінні папери - векселі, акції, договору - а також товари, цілком можуть обходитися антистоксових мітками. Ось так, шпигунські штучки отримують застосування в мирному житті.