Амортизатори - функції і завдання
Навіщо потрібні амортизатори? Здавалося б, є пружини, є ресори. Для чого перевантажувати конструкцію автомобіля? Справа в тому, що перераховані елементи виконують різні функції. Ресори і пружини несуть на собі вагу машини і пом'якшують всі нерівності дороги. Але гасять в повному обсязі і кузову передаються коливання і розгойдування. Прискорення або гальмування призводить до перерозподілу навантаження на колеса по осях, а при поворотах - по сторонам. Зчеплення з дорогою зменшується, а це загрожує нам втратою контролю над керованістю автомобіля. Якраз в цьому випадку саме амортизатори виправляють ситуацію. Збереження постійного контакту колеса з дорогою - їх головне завдання. Амортизатори гасять крен і коливання, відповідаючи за «горизонтальне» положення автомобіля. В результаті машиною управляти легше, гальма працюють ефективніше, їзда стає не тільки більш безпечною, але і комфортною. Амортизатор поглинає поштовхи і удари. Тому важливо стежити за їх станом. А купити задні амортизатори або передні - це вже необхідно визначати за обставинами.
Пристрій і види.
Амортизатори бувають гідравлічні (масляні) і газогідравліческіе (газомасляної, газові). Масляні амортизатори набули широкого поширення завдяки вдалій і універсальної конструкції. Сучасні гідравлічні амортизатори - механізми двосторонні. Як виглядає спрощена схема роботи і пристрій масляного амортизатора? Циліндричний корпус є резервуаром для робочої рідини, в якому здійснює поступальні рухи шток з поршнем, що представляють собою одне ціле. Гасіння коливань підвіски відбувається, завдяки перетіканню рідини крізь клапани, розташовані в поршні, з однієї порожнини корпусу в іншу. Тобто, за рахунок перетворення кінетичної енергії в теплову. «Газовий» амортизатор відрізняється від масляного побратима наявністю додаткової порожнини - компенсаційної камери, заповненої газом під великим тиском. Вона розташована в нижній частині амортизатора і відділена від основної порожнини з маслом рухомим поршнем-поплавком (мембранної). Не слід забувати, що газові амортизатори жорсткіше масляних.
Роздумуючи над питанням, які купити задні амортизатори (або передні), потрібно брати до уваги, що майже всі випущені амортизатори розраховані під певний автомобіль, а більшість автовиробників прописує, які з них підходять для вашої машини. Тому в спеціалізованому магазині по каталогу можна буде легко зробити правильний вибір.