Акробатичні уявлення: доторкнися до національної китайської культури
Китайська акробатика має довгу історію і багату національну забарвлення. Цей вид мистецтва найбільш популярний серед жителів Китаю. Акробатичне мистецтво в Китаї існує вже більше двох тисяч років. Давним-давно, на зорі появи розважальних мистецтв, Китай направляв сотні акробатичних труп в інші країни і міста. З тих пір Китай виграв 85 золотих призів в міжнародних акробатичних конкурсах, чудову майстерність китайських акробатів високо цінується у всьому світі, а Китай був визнаний провідною країною в області акробатичного мистецтва.
Основний акцент в китайській акробатики робиться на тренування ніг і м'язів спини, і надає великого значення розвитку навику стійки на голові та руках. Кажуть, що за однією хвилиною виступу на сцені стоять десять років виснажливих тренувань.
Уявлення включають в себе такі добре відомі номери, як Стрибки через обручі, Трюки з Йо-Йо, еквілібристика, Жонглювання ногами, Жонглювання квітковими горщиками, Обертання тарілок, Піраміда з чаш, і багато іншого. У традиційній акробатики в якості реквізиту використовуються побутові прилади, предмети домашнього вжитку і знаряддя праці: мисливські тризуби, шаблі, мечі, столи, стільці, банки і тарілки. Деякі речі взяті з народних ігор та спортивному: волан, йо-йо, підйом вантажів і балансування на бамбуковій палиці.
Зараз використання звичних предметів роблять більш різноманітним, використовуючи нові техніки і трюки. Наприклад, традиційна ходьба по канату перетворилася в ходіння по натягнутій дроті, в цьому номері демонструється чудова майстерність і вражаюча сміливість артистів. Виконавець може нескінченно перекидатися вперед, робити сальто вперед і назад, сальто з позиції стоячи, з неймовірними поворотами навколо власної осі. Колись, номер «П'ять столів» був відомий, як балансування трюк, який виконувався на піраміді з п'яти столів, які стояли один на одному. Зараз, цей трюк вдосконалений і являє собою майстерно поставлений і витончений еквілібристичний номер на піраміді з 7-10 стільців, які стоять під кутом. Номер виконують як сольні артисти, так і групи виконавців. Артисти, які представляють публіці номер з вертінням тарілок, можуть одноразово обертати від 12 до 14 тарілок, а не 4-6, як це було раніше.
Жонглювання банок, яке зазвичай виконується чоловіками, перетворилося з сольного виступу, в номер, де двоє чоловіків-артистів балансують банки за допомогою голови, стоячи на руках. Цей номер був удосконалений виконавцем Ся, який перетворив його в захоплюючий трюк, врівноважуючи чаші на голові і нозі, стоячи на одній руці.
У столицю, місто Пекін, акробатика привертає навіть більше туристів, ніж Пекінська Опера, яка є також дуже відомою формою традиційного китайського виконавчого мистецтва. Саме майстерне акробатическое шоу, що виконується пекінської акробатичній трупою (по-англійськи: Beijing Acrobatic Troupe), можна подивитися в знаменитому Театрі Чаоян (Chaoyang Theatre), побудованому в 1984 році. Це всесвітньо відоме місце проведення акробатичних шоу є справжнім мостом між культурою Китаю і всього світу, а його чарівні барвисті шоу гарантовано сподобаються відвідувачам. Театр Чаоян вважається національною і головною сценою, де можна познайомитися з позамежними можливостями китайських виконавців-акробатів. Хоча зараз багато талановитих групи виступають за кордоном, туристи прагнуть подивитися виставу наживо на автентичної пекінської сцені.