Компанія Tesla розпочала пілотний випуск електричної вантажівки Semi, у Китаї представлено футуристичний концепт таксі майбутнього. А компанія Toyota пообіцяла у січні 2022 року випустити рекордну кількість автомобілів та представила кросовер Lexus RZ 450e, який став першим електромобілем марки на самостійній платформі.
Огляд головних новин зі світу автомобілів читайте нижче у матеріалі РБК-Україна Авто.
Компанія Tesla розпочала виробництво електричної вантажівки Semi. Поки що йдеться про випуск невеликої пілотної партії.
Tesla Semi був помічений на заводі в Неваді при проходженні випробувань. Вантажівка виконувала базові тести: прискорювалася, гальмувала, виконувала розвороти і круги.
Ймовірно, це машини, які призначені для компанії PepsiCo. Як заявляв її голова Рамон Лагуарта, перші вантажівки очікуються до кінця 2021 року. Щоправда, невдовзі після цієї заяви глава Tesla Ілон Маск заявив, що контракт на поставку ще не підписано.
Компанія Lexus оприлюднила перші офіційні фотографії електричного кросовера RZ 450e. Новинка є першим серійним електромобілем марки на самостійній платформі.
Lexus RZ 450e побудовано на електричній платформі e-TNGA, яку раніше приміряли кросовери Toyota bZ4X та Subaru Solterra. Салон нового RZ 450e компанія не показала, але можна з упевненістю сказати, що він матиме більш преміальні матеріали оздоблення, ніж машини Toyota і Subaru.
Технічні характеристики поки що не розкрито. Повноцінний дебют Lexus RZ 450e відбудеться наступного року, після чого стартують продажі по всьому світу - у новинки статус глобальної моделі.
В Китаї представлено інноваційний концепт-кар IT Box, який є прообразом таксі майбутнього. Машина має електричну платформу та незвичайний салон.
У IT Box по одній двері з кожної сторони кузова, але для посадки-висадки пасажирів передбачені лише зсувні двері по правому борту. Салон розраховано на п'ять пасажирів з окремим VIP-кріслом на третьому ряду сидінь. Також в салоні є кілька цифрових екранів і навіть вбудований вендинговий апарат для напоїв.
Розробляються дві версії таксі з батареями різної ємності: запас ходу становитиме від 420 до 600 км. Серійне виробництво намічено на 2023 рік, причому для випуску IT Box планується побудувати окремий завод.
Компанія Toyota заявила, що у січні 2022 року планується випуск рекордної кількості автомобілів всупереч дефіциту напівпровідників. Заявлений план складає 800 тисяч машин.
Нарощування виробництва пояснюється прагненням зменшити дефіцит автомобілів Toyota по всьому світу, спричинений глобальною нестачею мікрочіпів для автоіндустрії. Якщо компанії вдасться виконати обіцянку, за підсумками 2021 фінансового року (закінчується в березні) буде випущено 9 млн автомобілів.
Проте це все одно менше результатів попередніх років: у 2020 фінансовому році компанія випустила 9,5 млн автомобілів та 10,7 млн - роком раніше.
На українському ринку розпочато прийом замовлень на перший серійний електромобіль Opel - компактний кросовер Mokka-e. Ціни стартують від 939 тисяч гривень, постачання "живих" машин розпочнеться на початку 2022 року.
Передньопривідний Opel Mokka-e оснащено електродвигуном потужністю 136 к.с. Ємність батареї становить 50 кВт*год, що забезпечує запас ходу до 324 км. Підтримується заряджання постійним струмом на зарядних станціях потужністю до 100 кВт.
З появою Opel Mokka-e гама представлених на українському ринку електромобілів досягла 22 моделей. Раніше ми публікували огляд усіх електрокарів від офіційних дилерів в Україні з характеристиками та цінами.