22.11.2016
22 листопада пройде Саміт з наставництва для дітей-сиріт "Будь зі мною" за участю Марини Порошенко та Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби.
В інтернаті дитина матеріально забезпечений завдяки державі та спонсорської допомоги. Але він знаходиться в ізольованою від суспільства і побутових проблем системі, не маючи близької людини, який пристосував його до всіх тонкощів соціального життя. Тому випускники інтернатів губляться серед труднощів дорослого життя, більш схильні до алкогольної та наркотичної залежності, мають проблеми з самостійністю і створенням здорової сім'ї.
Наставництво – альтернативний вид нематеріальної допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування. Його мета – соціальна адаптація та профорієнтація дітей, допомогу у вирішенні індивідуальних проблем, просто дружба і позитивний приклад для дитини.
Головна відмінність лідерства від звичних видів допомоги – це особиста емоційна залученість наставника у спілкування з дитиною. Наставник стає дорослим іншому, джерелом мотивації і прикладом моральних і сімейних цінностей, вчителем. Він допомагає вирішувати незвичні для дитини побутові проблеми, визначити професійний шлях, напрацювати корисні особистісні якості. Так дитина з інтернату позбавляється від штампа жертви і виходить з соціальної ізоляції. В майбутньому це дозволяє розірвати замкнене коло, щоб діти колишніх випускників не потрапляли в установи інституційної опіки.
Рух запустила громадська організація "Одна надія" в 2009 році. Досвідчені дитячі психологи та педагоги, фахівці соціальних центрів допомоги, співробітники державних дитячих установ розробили дієву методологію відбору та підготовки наставників. З осені 2016 року наставництво закріплено на законодавчому рівні, а наставник отримав офіційний статус.
За 7 років понад 1300 дітей з інтернатів знайшли своїх наставників і опору в житті, а ще 104 000 чекають їх. Методологія успішно пройшла апробацію у кількох інтернатах і зараз масштабується на всю Україну. Перший етап – Київ та область. Другий – регіони.
Головна мета Саміту – знайти партнерські організації, які зможуть впроваджувати методологію наставництва по всій країні, щоб знайти наставників для всіх 104 000 дітей в українських інтернатах. Локально це рішення проблеми соціалізації кожної окремої дитини. Глобально – шлях до оздоровлення українського суспільства.
Саміт пройде за участю волонтерських, громадських та благодійних організацій, представників органів виконавчої влади, спеціалістів служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і партнерів руху наставництва "Одна надія". У програмі – виступи координаторів руху, досвідчених наставників, директорів установ для дітей, експертів та громадських діячів, а також робота в групах.