Трамп, відомий своїм вкрай скептичним ставленням до питань зміни клімату, результатом чого став вихід США з Паризької угоди, навпаки, намагався всіх заспокоїти. Опонуючи Греті, американський президент назвав екоактивістів "пророками апокаліпсису".
"Ці панікери вічно вимагають одного і того ж — абсолютної влади, щоб домінувати, трансформувати і контролювати кожен аспект нашого життя", – сказав американський президент. На відміну від шведської активістки, він вважає, що зараз настав час "не для песимізму, а для оптимізму".
Хоча Трамп запевнив, що США приєднаються до ініціативи по висадці мільярда дерев у всьому світі, його явно більше хвилювали інші питання, а виступ носив скоріше передвиборний характер, випадаючи із загального порядку денного форуму.
Можна сказати, що вихід із ситуації знайшла Єврокомісія, яка визначила своїм головним пріоритетом до 2050 року – зробити Європу вуглецево нейтральним континентом. Урсула фон дер Ляйєн, президент Європейської комісії, представила на форумі програму Green Deal як орієнтир для розвитку бізнесу без шкоди для навколишнього середовища. «Прийшов час для "нового капіталізму", який більше не є капіталізмом акціонерів, що служить тільки їх доходам. Це капіталізм небайдужих людей, що служить добробуту людей – працівників і всього суспільства».