Затримок авіарейсів в Європі побільшало на 400%: в чому причини
Кількість затримок рейсів в ЄС зросла на понад 400% порівняно з попередніми роками.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву Airlines for Europe (A4E) найбільшої асоціації авіакомпаній ЄС, на яку припадає 70% європейських авіаперевезень.
В середньому затримки рейсів в ЄС зросли більш ніж на 400%, оскільки пропускна здатність повітряного простору Європи не встигає за попитом, йдеться у заяві.
"Розрив між попитом на авіакомпанії та пропускною спроможністю повітряного простору Європи ризикує взагалі не скоротиться, оскільки в ЄС не змогли забезпечити належну пропускну здатність повітряного простору", – попереджає асоціація.
Фото: Згідно зі звітом, середня затримка вильоту з різних причин склала 19,03 хвилини на рейс (unsplash.com)
Попередження надійшло після оприлюднення останнього щорічного звіту Органу з оцінки ефективності (PRB) Єдиного європейського неба. Звіт представляє результати моніторингу аеронавігаційних служб Єдиного європейського неба.
"Це не просто звіт; це заклик до дії. Нам потрібно покращити пропускну спроможність повітряного простору Європи, провести реформи в її діяльності для більш ефективної роботи авіакомпаній", – каже Уранія Георгуцаку, керуючий директор A4E
Основною причиною затримок була недостатня пропускна здатність диспетчерського управління повітряним рухом (АТС), погода та інші причини. Згубно вплинула і війна в Україні, йдеться у звіті. Середня затримка вильоту з різних причин склала 19,03 хвилини на рейс.
Окрім проблем із пропускною спроможністю аеропорту, постачальники аеронавігаційних послуг (ANSP) виявилися неготовими до відновлення трафіку, а інші постраждали від збоїв у роботі мережі. Згубно вплинув і вплив війни в Україні.
"Значний трафік та високий попит пасажирів продовжуватиме впливати на роботу авіакомпаній і створюватиме незручності мільйонам пасажирів. Цього можна було б легко уникнути, якби в Європі використовували всі доступні засоби для вдосконалення систем і ліквідації зростаючого розриву між попитом і пропускною здатністю в повітряному просторі Європи", – йдеться у заяві.
Відзначимо, обмеження через COVID-19 повертаються у сферу подорожей. В лондонському аеропорту Гатвік скорочують рейси через спалах захворюваності серед персоналу.
Тим часом аеропорт Бен-Гуріон у Тель-Авіві продовжує роботу, попри військову ситуацію в країні. Рейси виконують усі ізраїльські та деякі міжнародні авіакомпанії. Ми писали, які авіаперевізники продовжують пасажирські перевезення з Ізраїлю.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.