Більше половини біженців планують повернутися в Україну. Такі настрої українців у Польщі, Чехії та Румунії показало опитування EWL Group.
Скільки наших співгромадян можуть залишитися у країнах тимчасового перебування, TRAVEL РБК-Україна розповідає з посиланням на "Європейську правду".
Звіт був створений за результатами соціологічного дослідження "Біженці з України в Польщі, Чехії та Румунії", яке проводилося у березні-травні Міграційною платформою EWL, Фондом підтримки мігрантів на ринку праці "EWL" та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету у співпраці з Університетом Масарика в Брно та Бухарестським університетом.
Настрої біженців щодо країни тимчасового перебування, згідно опитування, виглядали так:
Фото: Українська біженка на кордоні Польщі (gettyimages.com)
Повернення біженців в Україну залежатиме від багатьох чинників. Хоча більшість українців у цих країнах декларували, що хочуть повернутися додому, польський експерт Ян Маліцький застерігає сприймати такі цифри обережніше.
"Історія усіх міграцій, війн і біженства показує, що людські плани ніколи не відповідають дійсності. Нинішнє дослідження показує, що аж третина планує залишитися, але залишиться більше. Цього нас вчить історія останніх двох століть. Я особисто сказав би, що може залишитися навіть половина. Коли розвіється дим битв, знатимемо більше", – зауважує він.
Фото: Українські біженці на кордоні Румунії (gettyimages.com)
Кількість українців, які повернуться в свою країну, залежить від тривалості війни та того, наскільки буде знищена інфраструктура. На тривалий час за кордоном облаштовуються багато людей, яким нікуди повертатися – їхні міста зруйновані або окуповані.
Нагадаємо, ми писали, що кожен п'ятий біженець у Польщі повернеться в Україну до зими.