Німеччину як країну тимчасового прихистку обрали вже більше 1 мільйона українців. Часто сюди переїжджають після набуття статусу в інших країнах.
Через переповненість житла, куди можна розселяти українців, більша частина земель Німеччини припинила прийом біженців. TRAVEL РБК-Україна розповідає, де ще приймають наших людей та на яку допомогу можна розраховувати.
У Німеччину жителі України можуть їхати з будь-яким документом, що підтверджує громадянство чи посвідкою на проживання. Перебувати як турист з біометричним паспортом можна 90 днів.
Без візи чи німецької посвідки на проживання українські біженці можуть перебувати в Німеччині до 29 серпня 2023 року, якщо перший в'їзд буде до 31 травня 2023 року. Подати заяву на право перебування за тимчасовим захистом треба протягом перших 90 днів від в'їзду.
Після прибуття біженці проходять 4 етапи:
• перша реєстрація;
• розподіл за місцем проживання (при отриманні соціальної допомоги);
• реєстрація адреси проживання за місцем призначення;
• подання заяви на отримання посвідки на проживання.
"З того моменту, як військові біженці просять державної підтримки у вигляді проживання, догляду або соціальних виплат, обов'язково зверніться до центру прийому у вашому районі або в поліцію", - йдеться на сайті Федерального управління у справах міграції та біженців.
Якщо біженець отримує соціальну допомогу, при реєстрації його поінформують, де він спочатку житиме в Німеччині.
"Цей розподіл необхідний для того, щоб витрати на догляд за біженцями розподілялися рівномірно по містах та муніципалітетах. Якщо ви перебуваєте на соціальному забезпеченні і у вас немає особистого та постійного житла, вам буде виділено конкретне місце. Ви можете подати заяву на отримання посвідки на проживання тільки в цьому місці", - пояснюють біженцям.
Виплати, на які можуть розраховувати українці, з початку 2023 року збільшать. Наприклад, самотня людина отримуватиме 502 євро (зараз 443 євро). Люди в парі отримуватимуть по 451 євро (зараз 404 євро). Виплати на дітей залежно від віку складатимуть від 318 до 420 євро на місяць.
За даними Німецько-української благочинної асоціації Ukrainian Future, українців ще приймають у 6 федеральних землях Німеччини. Українців селять у таборах в таких землях:
Зазначається, що інші землі не приймають, крім рідкісних винятків.
"Ви можете отримати розподіл у землю, що не приймає, тільки якщо у вас там є:
Окрім прописки необхідно з'ясувати, чи приймає місто біженців. Це можна дізнатися тільки у міграційній службі (Ausländerbehörde) цього міста. Міграційні служби не завжди відповідають на дзвінки та не завжди швидко обробляють електронні листи.
Фото: Тимчасовий пункт розміщення в аеропорту Берліна (gettyimages.com)
Якщо прописки немає або якщо місто закрите, можна зареєструватися тільки через пункти таборів первинного прийому:
Нагадаємо, ми писали, як отримати посвідку на постійне проживання у Німеччині після війни.