Атмосферу Різдва та Нового року найкраще можна відчути у локаціях, де зберігається традиція цих свят. Для цього можна вирушити у відпустку не лише на захід України.
РБК-Україна розповідає, куди варто поїхати на зимові свята в Україні, щоб вони запам'яталися.
Львів є настільки атмосферним містом, що провести різдвяні свята там мріють багато українців. Вулиці зі старовинними будинками прикрашають вінками та гірляндами, ресторани готують святкове меню з традиційними стравами, вулицями ходять колядники, на святі пампуха можна спробувати ці традиційні солодкі пиріжки.
Українці з інших регіонів можуть стати свідками традиційного святкового дійства та придбати чимало цікавий речей та смачних виробів на різдвяному ярмарку.
Також можна буде відвідати святкове богослужіння у храмах міста.
Відпочинок в західних регіонах взимку передбачає чимало варіантів дозвілля – від гірськолижних курортів із екскурсіями до оздоровлення у термальних басейнах із цілющою водою.
Термальні джерела в Україні стрімко набирають популярність. У місцях, де цілющі гейзери виходять на поверхню, працюють десятки басейнів і баз відпочинку. Можна бронювати проживання у комплексах із термальними басейнами або по сусідству і приходити купатися за окрему плату.
Найпопулярніші термальні центри розташовані на Закарпатті – у Берегові, Велятино та селі Косонь (комплекс "Косино"). Взимку ці комплекси пропонують криті басейни та сауни, втім популярним є купання у гарячих мінеральних водах і просто неба. Також відпочивальникам пропонують великий спектр послуг – від проживання, харчування до користування спортзалом чи альтанками з мангалом.
Звісно, що відпочинок на Закарпатті на Різдво не мине без святкової програми – від частування до коляди.
Село Диканька стало відомим завдяки повісті Миколи Гоголя "Ніч перед Різдвом" із циклу "Вечори на хуторі поблизу Диканьки", в якій описується атмосфера цього свята на Полтавщині. Взимку туристи їдуть в це село за різдвяним настроєм.
Зазвичай туристи з інших міст вирушають на Полтавщину з екскурсійними турами. Спершу можна побачити визначні пам'ятки Полтави, включаючи Успенський собор, садибу Котляревського, сфотографуватися біля пам'ятника Полтавській галушці, побачити краєвид міста із сторожової вежі Полтавської фортеці, відвідати краєзнавчий музей у Полтаві.
У Диканьці теж є на що подивитися. Неподалік у селищі Гоголеве діє музей Гоголя у його родинній садибі. Там гостей зустрічають театралізованим дійством – можна почути традиційні колядки та щедрівки.
Також святкового настрою додасть відвідування музею весілля у селі Великі Будища. Там можна побачити весільні вбрання та сам традиційний весільний обряд.
Звичайно, що під час екскурсій гості куштують традиційні полтавські страви – від галушок та вареників до затірки та шкварок.
До слова, до Диканьки не обов'язково їхати у складі екскурсійної групи. Відвідати колоритні місця можна автомобілем чи придбавши квиток на автобус у Полтаві.
Етнопарк "Ладомирія" у Радивилові має чим здивувати туристів на Різдво. Це відносно нова локація, яка включає музей просто неба з хатами, яким 200 років, музей автентичного костюму, ткацьку майстерню "Серпанок" та "Майстерню етнобрендів". Також на території парку розташована акваферма із сомами та ресторан, де частують стравами давньоволинської кухні.
У ткацькій майстерні "Ладомирії" відродили техніку ткацтва найтоншої тканини з льону – напівпрозорого серпанка. Зараз із нього шиють дизайнерський одяг.
Вже з 18 листопада у етнопарку почне роботу резиденція Святого Миколая із майстер-класами і подарунками.
Більшість людей хочуть провести зимову відпустку серед природи та великої кількості снігу. Навіть ті, хто боїться кататися на лижах, можуть спускатися з гірок на звичайних чи надувних санях (тюбах).
Тим, хто хоче бачити гарантований сніжний покрив на схилах незалежно від погоди, слід обирати курорти Буковель на Івано-Франківщині, де працюють снігові гармати, чи Драгобрат на Закарпатті, де завдяки розташуванню високо в горах набагато холодніше та сніг лежить до весни.
Водночас, гарний настрій від відпочинку у засніжених Карпатах туристам гарантують на багатьох курортах: Славське у Львівській області, Пилипець на Закарпатті – другому за висотою гірськолижному курорті, Мигово у Чернівецькій області, Верховині на Івано-Франківщині.
Нагадаємо, ми писали про найцікавіші локації та ціни на відпочинок у Карпатах в міжсезоння. Осінь у Карпатах зазвичай не така багатолюдна, як літо. Ціни в осінній період набагато нижчі, ніж зимові.
Також ми розповідали про недорогі курорти Європи для катання на лижах цієї зими. Замість популярних локацій можна відпочити на маловідомих схилах.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.