Від держави і людей. Як переселенцям знайти безкоштовне житло на Львівщині
На Львівщині зареєструвалися понад чверть мільйона переселенців. Урядовці порахували, що ВПО є кожен шостий житель області.
Як знайти безкоштовне житло в регіоні та куди звертатися переселенцям, TRAVEL РБК-Україна повідомляє з посиланням на lviv.media.
Справжня кількість переселенців на Львівщині може бути удвічі більшою, але чимало людей не оформлювали статус, а просто поселилися у приватному житлі.
Шукати безкоштовне житло переселенці можуть самостійно або звернувшись у державні установи. Внутрішньо переміщені особи можуть звертатися:
- ЦНАП. Спершу треба зареєструватися і надати документи:
- заява;
- копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;
- копія довідки внутрішньо переміщеної особи про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності);
- копії документів, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);
- копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень із фонду.
- Ініціатива "Прихисток"
Ініціатива допомагає знайти табо надати помешкання для евакуйованих українців. На сторінці "Прихистку" можна знайти або надати житло в усіх регіонах Україн ина різні терміни проживання.
Фото: Тимчасове житло в модульних будинках (gettyimages.com)
- "Гаряча лінія Львівської області"
Там можна залишити заявку на пошук житла. Гаряча лінія має Viber та Telegram-канали.
- Telegram-канали для пошуку житла
- SafeHomeUA. Тут публікується інформація про житло, яке надають переселенцям. Із чат- боту можна оперативно отримувати інформацію про помешкання. У пошуку можна обрати декілька міст України.
- Добрі сусіди. Подібний канал, на якому можна дізнатися про пропозиції житла за межами України та роботу.
- Сайт "Допомагай"
На ресурсі можна переглянути пропозиції безкоштовного житла у всіх регіонах країни. Бувають варіанти підселення чи проживання за догляд. Також є пропозиції проживання на базах відпочинку і в приватних будинках. Терміни – від декількох діб до постійного проживання.
- Шелтер у Львові
У шелтері "Безпечне місце" у Львові на вулиці Соломії Крушельницької, 3, переселенці можуть зупинитися до 2 тижнів. Туди запрошують як жінок, так і чоловіків, а також сім’ї з дітьми. Щоб подати заявку на проживання, потрібно зареєструватися.
Кожна кімната обладнана ліжком та шафою, є постіль та рушники. Для загального користування є пральня, сушарка, холодильник та посудомийна машина. Також у шелтері є безперебійне електропостання та інтернет.
Нагадаємо, ми писали, хто з переселенців може отримати грошову допомогу вдруге.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.