У Польщі вивчили, як змінилося матеріальне становище українців у країні за рік війни. Забезпечених людей побільшало.
Істотно змінився стиль життя та дозвілля людей з України, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на thefirstnews.com.
Портрет українців, які мешкають у Польщі, змінився – з початку війни покращилося їхнє матеріальне становище, повідомила газета Rzeczpospolita. Дані отримала дослідницька компанія Selectivv із мобільних телефонів.
Зазначається, що більшість українців у Польщі зараз – переважно жінки з вищою освітою та діти. Це контрастує із ситуацією до вторгнення Росії 24 лютого 2022 року. У січні 2022 року 57% українців у Польщі були чоловіками. Наразі ця цифра впала до 40%.
При цьому кількість дітей до 18 років з України зросла з 200 тисяч до 1,4 млн осіб, але меншою стала частка людей від 45 до 60 років.
Якщо у січні 2022 року лише 6% відсотків українського населення Польщі були дуже забезпеченими, то зараз 24% мають "гарне" матеріальне становище та 64% – "середнє".
За рік частка людей з дуже добрим матеріальним становищем зросла на 7% (до 13%), а з добрим матеріальним становищем – на цілих 30% (до 54%), – повідомляє видання.
"У Польщі у нас дві абсолютно різні громади українців. Це люди, які мають різний матеріальний статус, але й по-різному проводять вільний час", – зазначив гендиректор Selectivv Олександр Лучовський.
Газета повідомила, що нинішні українці не тільки більш забезпечені, а й частіше обирають проводити вільний час у театрах чи кіно, а не у барах чи ресторанах.
Найчастіше біженці обирають для дозвілля торгові центри (така сама картина була й до війни). Частка людей, які відвідують басейни чи спортивні зали, зросла з 5% у 2022 році до 18% у 2023-му. Українців, які відвідують кінотеатри та театри побільшало у 4 рази – (з 1% до 4%). При цьому кардинально знизилася частка тих, хто відвідує ресторани та бари – з 36 до 6%.
Нагадаємо, ми писали, чим відрізняється тимчасовий захист та посвідка на проживання в Польщі.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.