Українських біженців у Берліні почали виселяти з готелів та хостелів у зв'язку із початком туристичного сезону. Їх переводять у доступне житло.
Куди доводиться переселятися біженцям у німецькій столиці, TRAVEL РБК-Україна повідомляє з посиланням на Tagesspiegel.
В Берлін з початку квітня прибувають тисячі туристів, які бронюють кімнати в готелях та хостелах. Тому біженцям доводиться звільняти місця.
Багатьом українцям доводиться переїжджати у приміщення колишнього аеропорту Тегель, у терміналах та наметах якого стоять ліжка. Загалом центр розрахований на прийом 4800 біженців.
Щодня в німецьку столицю прибувають 70 біженців, понад 2000 людей щомісяця. Новоприбулі біженці, які ще мають подавати заяву на отримання прихистку, переїджають у колективне житло, наприклад, на території колишнього аеропорту Темпельхоф.
Влада Берліну заявляє, що не зможе відкрити більше постійних об'єктів до кінця травня.
У кінці березня закінчилися контракти із 6 хостелами в Берліні, звідки довелося виїхати 650 біженцям. Дехто самостійно кудись переїхав, декого переселили в інше житло, але 480 людям довелося переїхати в Тегель.
Наразі в готелях і хостелах знаходяться 962 біженцям, в тому числі 722 українці. Там влада знайшла різні варіанти продовження контрактів. В окремих випадках розміщення певних категорій біженців можливе до кінця року.
Переселення біженців на візках виявилося найбільшою проблемою. Наприклад, у модульних будинках, куди їм доводиться переїжджати, немає пристосованих санвузлів. В аеропорту Тегель в терміналі С є безбар'єрні туалети та душові, медичні ліжка, чергують лікарі. З січня у аеропорту Тегель спеціального догляду потребували 24 біженця.
Також у готелях називають інші складні випадки, які потребують особливої уваги при переселенні – люди з онкологією, на діалізі, з травмами. Найважче поселити таких людей в пристосованому житлі разом із їхніми родинами.
Нагадаємо, ми писали, що в Румунії почали масово виселяти українських біженців.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна – www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.