У Польщі не вистачає робочих рук: які вакансії пропонують українцям
У Польщі залишається проблема із пошуком працівників на просту фізичну роботу. За даними центрів зайнятості, у країні були відкриті близько 90 тисяч вакансій.
Яку роботу пропонують зараз українцям, РБК-Україна повідомляє з посиланням на міграційну платформу EWL.
Причини дефіциту робочих рук у Польщі
У Міністерстві сім’ї і соціальної політики Польщі повідомляли, що у серпні працедавці оголосили про 92,8 тис. вакансій.
"Заповнити робочі місця складно попри те, що з вересня традиційно українці виїжджають за кордон, щоби заробити і повернутися на новорічні свята додому. Високий сезон виробництва розпочався місяць тому, а пропозицій роботи багато і є з чого обирати", – зауважила директорка рекрутації EWL Мар'яна Семенюк.
Брак кадрів пов'язаний із забороною виїзду чоловіків із України та відтоком українських біженців із Польщі на роботу до інших країн ЄС, зокрема, Німеччини, Нідерландів. Із серпня 2022 року із Польщі виїхало 350 тисяч людей. Працівники із третіх країн поки не можуть заповнити робочі місця.
Фото: Робота в Європі (gettyimages.com)
Які вакансії пропонують українцям
Найбільше пропозицій роботи у Польщі є у сфері логістики. У зв’язку з наближенням різдвяних свят багато вакансій з пакування та сортування товарів.
Також пропонується проста фізична робота на підприємствах електроніки, харчової і переробної промисловості. Мінімальна ставка – 21-23 злотих брутто за годину (182-200 грн). В місяць можна заробити 4-4,5 тис. злотих на руки (34,8-39 тис. грн).
Із жовтня до кінця грудня 2023 року 33% польських компаній планують збільшити зайнятість.
Із початку 2024 року у Польщі планують підвищення мінімальної оплати праці. За умовами трудового договору вона складе 4 242 злотих (36,9 тис. грн брутто) на місяць. Для людей, які працюють із погодинною оплатою праці, мінімальна ставка складатиме 27,7 злотих (240 грн) брутто.
Нагадаємо, ми писали, що треба знати про понаднормову роботу в Польщі. Також – куди скаржитися на зловживання працедавця.
Також ми розповідали, чому українські біженці виїжджають із Польщі до Німеччини. Крім соціальної підтримки, українців приваблюють кращі перспективи для дітей.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.