Українки, які планують організувати літній відпочинок із дітьми за кордоном, зможуть провести відпустку дешевше, ніж минулого року. Це пов'язано зі співпрацею українських та європейських туроператорів.
У скільки обійдеться відпочинок та коли можна купити тури дешевше, у коментарі РБК-Україна розповіла фахівець з підбору турів Марина Казакова.
Українські туроператори уклали договори фактично з усіма великими європейськими туристичними операторами та працюють із Молдовою, Румунією, Польщею, Німеччиною, Іспанією, країнами Балтії, розповідає Марина Казакова. За її словами, завдяки прямим договорам туроператорів подорожі для українців порівняно з минулим роком стали дешевшими.
"Ми купуємо тури за тими самими цінами, що й місцеві жителі у своєму агентстві. Це великий плюс. Ми маємо доступ до тих готелів, які бронюють, наприклад, німці, французи, поляки", – каже вона.
Тобто туристам запропонують інші готелі, в яких буде менше сусідів і які трохи відрізняються за стандартами. Але ціни будуть такі самі, якби звернутися в офіс туроператора в іншій країні.
Однак у деяких країнах ціни на відпочинок підвищилися, наприклад, у Туреччині, звертає увагу Марина Казакова. Це пов'язано з великим попитом на подорожі після пандемії.
Фото: Відпочинок дітей на морі (unsplash.com)
Європейці не купують тури на літній відпочинок влітку, а готелі за деякими напрямками розкуповують ще з вересня, попереджає фахівець. Тож українцям варто бронювати відпочинок до сезону.
"У нас є запит розмістити велику групу на Сардинії, але ми вже не можемо знайти готель, щоб було стільки номерів, бо його вже "розібрали". Тому треба розуміти, що українці матимуть шанс купити собі тур за гарною ціною максимум ще місяць до кінця квітня. З травня ціни піднімуться, а влітку буде дуже дорого", –каже Марина Казакова.
Багато туроператорів за раннім бронюванням не просять повну передоплату, у деяких достатньо внести 10-30% вартості туру, а решта – упродовж періоду до вильоту.
"Це дає вам гарантію, що ви візьмете за найнижчою ціною. А тури, що "горять", будуть у разі відмови окремих туристів, але в таких ситуаціях є ризики натрапити на шахраїв", – попереджає вона.
Оскільки літній сезон починається з 1 травня, до цього часу раннє бронювання припиняється, а влітку знижок може і не бути.
"Можна бронювати влітку автобусні тури, які можуть і не подорожчати, тому що багато туроператорів забронювали в готелях номери", – нагадує фахівець із туризму.
Цього року перевагу ранньому бронюванню турів віддають 25-30% українських туристів – у 3-4 рази більше, ніж 2023-го.
Багато українців зараз перебувають за кордоном і відпочинок планують з інших країн.
"Ви можете прийти в якесь німецьке турагентство і у них купити тур. Таким ваші гроші підуть до бюджету Німеччини. А можете купити цей же тур у українського туроператора за такою самою ціною. Тоді туристична компанія перерахує податки до бюджету України та заплатить зарплату громадянам України", – звертає увагу Марина Казакова.
На наше прохання Марина Казакова наводить приклади вартості відпочинку 7 ночей для двох дорослих за раннього бронювання. Йдеться про пакетні тури з вильотом з аеропортів Європи з перельотом з багажем, проживанням в готелі, трансфером та страховкою. Фахівець наводить найнижчі ціни у 3* готелях на дати 1-10 червня.
Туристам потрібно буде врахувати до бюджету поїздки додаткові витрати, щоб дістатися потрібних аеропортів.
Також для багатьох туристів зручніше мандрувати на відпочинок прямими автобусами. Фахівець наводить приклад автобусного туру для двох дорослих. У вартість включений переїзд автобусом, проживання в готелі, медичне страхування.
Нагадаємо, ми писали, куди і як подорожували українці у 2023 році. Туристи звикли літати із сусідніх країн.
Також ми розповідали, що Ryanair відкриває нові рейси з аеропортів Польщі . Полетіти можна буде у популярні середземноморські локації.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.