Найсвятковіша атмосфера в Європі панує на Різдво. У містах організують традиційні різдвяні ярмарки із частуваннями, сувенірами та виставами.
Які найцікавіші ярмарки у містах Німеччини варто відвідати, РБК-Україна розповідає з посиланням на телеграм-канал "Німеччина/Україна/Біженці".
Історія різдвяних ярмарків у Німеччині обчислюється століттями. У Дрездені таку передсвяткову торгівлю влаштовують із 15 століття. Нині ярмарок Штрицельмаркт навряд чи чимось нагадує середньовічний, проте приваблює до 2,5 млн відвідувачів.
Традиційний солодкий пиріг штолен із сухофруктами випікають ще з 16 століття. У Дрездені його вміють пекти особливо смачно. Окрім різдвяної випічки гостям буде чим почастуватись на дрезденській площі – різноманітна торгівля там проходить у 250 кіосках.
У Дрездені можна побачити величезну різдвяну піраміду (14,6 м), яку виготовили майстри Рудних Гір. Це особлива традиція Саксонії. Мініатюрні версії різдвяної піраміди можна придбати як сувеніри. Мешканці Дрездена тримають такі у будинках. Також у місті є музей різдвяних пірамід.
На ярмарку варто придбати скляні ялинкові прикраси з Тюрінгського лісу, силезьку кераміку, плауенські мережива.
Адреса ярмарку: Altmarkt, 01067 Dresden.
Графік роботи: 29 листопада – 24 грудня (з 10:00 до 21:00; лише 24 грудня – з 10:00-14:00).
Фото: Ярмарок у Дрездені (gettyimages.com )
Різдвяний ярмарок у Лейпцигу – також один із найстаріших у Німеччині. Вперше його почали проводити у 15 столітті. Наразі на площі встановлюють 250 святкових наметів. У Лейпцигу є великий вибір святкових страв: ковбаски з капустою, вафлі, марципан, мигдальні тістечка.
Лейпцизький різдвяний ярмарок славиться музикою. На сцені у центрі міста можна почути концерт, а з балкону Ратуші гостей вітають трубачі. У храмі Святого Фоми можна почути співи хору хлопчиків, традиція з 1212 року. Відомий колектив Thomanerchor колись виступав під керівництвом Баха.
Адреса ярмарку: Innenstadt Markt 1 04109 Leipzig.
Графік роботи: 28 листопада – 23 грудня (Пн-Чт: 10:00-21:00; Пт-Сб: 10:00-22:00; 23 грудня: 10:00-20:00).
Фото: Ярмарок у Лейпцигу (gettyimages.com)
Ще один цікавий і популярний ярмарок у Німеччині – у місті Аусбург, який вважають найтрадиційнішим. На Ратушній площі встановлюють намети з безліччю сувенірів та смачних виробів. Гості можуть придбати пряники, солодощі, традиційні гарячі сосиски та глінтвейн.
Найважливіша подія свята – виступ "Аусбурзьких ангелів", коли дівчата з музичними інструментами виступають на фасаді мерії.
Адреса ярмарку: Rathausplatz 2,86150 Augsburg.
Графік роботи: 27 листопада – 24 грудня (Пн-Чт: 10:00-20:00; Пт-Сб: 10:00-21:30; 24 грудня: 10:00-14:00).
Фото: Ярмарок в Аусбурзі (gettyimages.com)
У Регенсбурзі – маленькому місті в Баварії, яке відоме будинками в італійському стилі – різдвяні ярмарки працюють відразу на кількох площах. Це ринок у Katharinenspital – біля Кам'яного мосту; ярмарки на Haidplatz та Neupfarrplatz. На цих святкових локаціях продають напої, які можна скуштувати лише у Регенсбурзі на Різдво. Тут варять глінтвейни з місцевої чорниці та яблук, розливають гаряче пиво. Загалом у Регенсбурзі на ярмарку можна скуштувати 40 видів глінтвейну. А також – оригінальні місцеві ковбаски із солодкою гірчицею.
Графік роботи: 27 листопада – 23 грудня (Пн-Ср: 10:00-20:00; Чт-Сб: 10:00-21:00).
Фото: Ярмарок у Регенсбурзі (gettyimages.com)
Нюрнберзький Christkindlesmarkt – найвідоміший ярмарок країни. Там багато культурних розваг, різноманітних сувенірів та страв, включаючи знамениті нюрнберзькі пряники та смажені ковбаски.
У Нюрнберзі продають особливі прикраси, які не можна побачити в інших місцях: позолочених ангелів, фігурки з чорносливу, казкових Лускунчиків, різьблені скриньки. Для дітей проводять майстер-класи із виготовлення іграшок, прикрас, свічок.
Графік роботи: 1 грудня – 24 грудня (10:00-21:00, 24 грудня: 10:00-14:00).
Фото: Ярмарок у Нюрнберзі (gettyimages.com)
Ярмарок Weihnachtsmarkt Bremen в історичному центрі міста вважається найбільш компактним і затишним. Дві сотні дерев'яних кіосків встановлюють поряд із пам'ятником Бременським музикантам. Купити можна весь новорічний асортимент, включаючи випічку, цукерки, фігурні свічки у формі яблук та ялинок, капці, вовняні речі. Бремен також славиться своїм пивом. Отримати подарунок від Санта Клауса можна щодня о 16:00.
Графік роботи: 27 листопада – 23 грудня (Пн-Чт: 10:00-20:30; Пт-Сб: 10:00-21:00; Нд: 11:00-20:30).
Фото: Ярмарок у Бремені (gettyimages.com)
У Кельні працюють кілька різдвяних ярмарків. Основна та найкрасивіша – біля Кельнського собору – приваблює новорічними виставами. На площі можна купити дерев'яні та повстяні вироби, випічку. На Рудольфплатці проводиться ярмарок "У світі казки", перед Музеєм шоколаду – знаменитий середньовічний ярмарок.
Різдвяний "Ринок ангела" проходить на площі Нового ринку Neumarkt. Там облаштовано великий базар зі святковою торгівлею. Також там можна покататися на одній із найбільших ковзанок у країні.
Ще один ярмарок проводиться у кварталі Медіапарк.
Графік роботи: 23 листопада - 23 грудня (10:00-22:00). Час роботи кожного ярмарку можна знайти на сайті.
Фото: Ярмарок у Кельні (gettyimages.com)
Різдвяний ринок у Штутгарті входить до найбільших у Німеччині – там встановлюють понад 250 кіосків з широким вибором різдвяних подарунків, прикрас та солодощів. Святкові торгові ятки розміщують на тлі середньовічного Старого палацу.
Фото: Ярмарок у Штутгарді (gettyimages.com)
Поруч із Палацовою площею, на Карлплац, облаштовують різдвяне фінське село. Там можна познайомитися з фінською культурою та особливими стравами. Наприклад, можна скуштувати фінське пиво, оленину, лосося на грилі. Вечорами у дворі штутгартського Altes Schloss проводяться різдвяні концерти.
Графік роботи: 29 листопада – 23 грудня (Нд-Ср: 10:00-21:00; Чт-Сб: 10:00-22:00).
Нагадаємо, ми писали, як планувати поїздку до Європи на Різдво, щоб не залишитись без покупок. У більшості країн на свята магазини та ресторани закриті.
Також ми розповідали про найкращі різдвяні ярмарки Європи, які варто відвідати цього року.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.