Українським біженцям у Німеччині можна мати офіційні підробітки – мініджоб. Це неповна зайнятість або короткострокова робота.
Що треба знати про особливості такого працевлаштування, TRAVEL РБК-Україна розповідає з посиланням на ukrainianingermany.de.
Українці, які отримали тимчасовий захист у Німеччині, мають такі самі права з працевлаштування, як і німці. Працювати на повну зайнятість багатьом біженцям складно, але вони мають право на підробіток.
Наприклад, можна знайти Minijob – роботу, яка передбачає мінімальну зайнятість та два типи ліміту:
Якщо людина заробляє 1600-2000 євро на місяць, то це Midijob, тобто середня зайнятість. При цьому працівник має право на пенсійні виплати, але необхідно сплачувати внески до фонду соціального страхування.
Заробляти на умовах мінімальної зайнятості Minijob можна як у компаніях, так і у приватних осіб. Наприклад, працювати прибиральницею, нянею чи помічником по господарству. Або ж у роздрібній торгівлі, в галузі гастрономії чи в ремісничій справі.
Працювати можна й на декількох мініджобах, але якщо перевищити ліміти, то доведеться сплачувати внески, як за мідіджоб.
Фото: Помощь в саду (pixabay.com)
Українські біженці отримують виплати від центру зайнятості Jobcenter. Ці кошти надаються їм як безробітним. Відповідно, доходи від офіційних підробітків також будуть враховані у нарахуванні суми допомоги від держави.
"Ви маєте право заробити в місяць 100 євро плюс 30% від додаткового доходу, який залишився. Наприклад, заробивши 520 євро, ви можете зберегти за собою 100 євро + 30% від 420 євро, тобто лише 184 євро. Все, що перевищує цю суму, буде вираховуватися з вашої допомоги Bürgergeld", – пояснюють на сайті handbookgermany.de.
Водночас, Jobcenter продовжить оплачувати:
Також залишиться право на соціальні пільги, наприклад, на придбання проїзного.
Фото: Підробіток у кафе (gettyimages.com)
Працюючи на умовах мініджоб, українцям у Німеччині також треба сплачувати податки. Існує кілька варіантів розрахунку:
Нагадаємо, ми писали, що у Німеччині підвищать виплати українським біженцям.
Також ми розповідали, як українські біженці влаштувалися на ринку праці Німеччини.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.