У Чехії почалися перевірки житлового забезпечення українців із тимчасовим захистом. У Мінпраці підозрюють нецільове використання коштів власниками житла.
Виплату допомоги на проживання осіб із тимчасовим захистом на деякий час призупинили, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на proukrainu.blesk.cz.
Безкоштовне розміщення українців в окремому житлі у Чехії продовжили ще на 3 місяці – до 30 червня. Після цього для отримання соціальної допомоги на проживання біженцям треба буде надати договір оренди житла.
Наразі власників житла просять надати документи і докази того, що вони дійсно приймають українських біженців. Господарства підозрюють у зловживаннях солідарними внесками – компенсацією за розміщення біженців.
"Лише 21 лютого Мінпраці отримало повідомлення зі Злінського, Устецького, Оломоуцького і Моравсько-Сілезійського країв про те, що Генеральна дирекція центрів зайнятості вже кілька разів була інформована про надзвичайну ситуацію. Ми негайно почали вживати заходів", – сказав тимчасовий виконувач обов’язків директора Центрів зайнятості Карел Трпкош.
Перевірки гуртожитків, хостелів, готелів і приватних помешкань у половині випадків виявляють порушення. Наприклад, у Середньочеському краї під час 17 перевірок великих закладів розміщення у лютому та березні безпроблемними виявилися тільки два гуртожитки. У 7 з них виявили незначні порушення, а у восьми – серйозні правопорушення. У деяких закладах "на папері" явно було розміщено більше людей, ніж це можливо фізично.
Після анонсування перевірок деякі власники житла виписали велику кількість іноземців. В одному випадку зі 109 розміщених біженців одночасно виписалося 66, в другому – 58 мешканців із 120.
"Цілком можливо, що оператор житла отримував компенсацію в розмірі 350 крон на особу за добу за проживання людини, яка, можливо, давно повернулася в Україну і насправді там вже не проживала", – зазначила гетьманка краю Петра Пецкова.
Згідно з базою даних, у підконтрольних об’єктах розміщення мало бути 982 людини. Виявити і встановити особу вдалося тільки половини з них – у 498 осіб. 83 біженців не застали – це пояснили тим, що вони на роботі, 278 осіб нібито переїхали, а решту не знайшли.
Менші порушення стосувалися реєстрації або гігієни. Серйозні проблеми під час контролю виявилися у великих приватних операторів. Житло, яке належить органам місцевого самоврядування, некомерційним організаціям чи церквам, не мало жодних проблем, додала чиновниця.
Нагадаємо, ми писали, що із квітня для українців у Чехії запроваджують нові правила.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна – www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.