Українці, які отримали у Німеччині тимчасовий захист, зобов'язані жити у населеному пункті, куди їх розподілили. Але змінити місце проживання все ж таки можна.
У яких випадках можна переїхати в інше місто, TRAVEL РБК-Україна розповідає з посиланням на Telegram-канал "Німеччина/Україна/Біженці".
Біженці в Німеччині можуть вільно пересуватися, але не можуть самостійно обирати місце проживання у країні. Це правило має забезпечити рівномірний розподіл людей по регіонам Німеччини.
"Біженці з України, які отримали дозвіл на перебування (Aufenthaltserlaubnis) згідно з §24 Закону про перебування, також отримують і так звану "Wohnsitzauflage". Вона зобов'язує проживати в тому місці, куди розподілили, протягом 3 років з моменту отримання дозволу на перебування", – пояснюють українцям.
У ряді випадків можна попросити про скасування "прописки", якщо біженець:
"Не обов'язково, щоб ці пункти стосувалися саме вас. Достатньо буде, якщо під вищеперелічене потрапляють ваш чоловік/цивільний партнер, ваша дружина/цивільна партнерка або ваші неповнолітні і не одружені діти, з якими ви проживаєте", – радять на каналі.
Щоб скасувати обов'язок проживати у певному місці (Wohnsitzauflage), необхідно звернутися із запитом до місцевого відомства у справах іноземців (Ausländerbehörde).
Згоду необхідно буде отримати також від відомства того міста/населеного пункту, до якого біженець має намір переїхати.
Нагадаємо, ми писали, що евакуацію до Німеччини продовжили ще на місяць.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.