Німеччина прийняла найбільшу кількість українських біженців за рік війни – понад мільйон людей. Чимало з них їздять у цій країні за кермом автомобіля.
Що українцям варто знати про паркування у Німеччині, щоб уникнути штрафів та евакуації авто, TRAVEL РБК-Україна повідомляє з посиланням на ukrainianingermany.de.
У Німеччини діє два обмеження щодо паркування: обмежена заборона, коли можна зупинитися, та абсолютна. Різниця між цими заборонами – час зупинки в 3 хвилини.
Заборона на паркування в Німеччині поширюється на:
Фото: Паркування в Німеччині (unsplash.com/anna-permyakova)
На сайті gratisParken.de вказані більше 3322 безплатних паркомісць по всій Німеччині.
Також безплатне паркування дозволяється:
Залишити автомобіль обабіч дороги можна, оплативши паркування через паркомат, залишивши квитанцію на торпеді.
Також для платного паркування є спеціальні гаражі і стоянки.
Середня вартість платного паркінгу у Німеччини становить 1,5-3 євро за годину, а підземного – 20-25 євро за добу. В нічний час одне паркомісце обійдеться близько 7 євро.
Знайти найближчу парковку з вільними місцями та оплатити паркінг можна у застосунках: Parkopedia Parken, travipay Parken, ParKing, Find my Car, car-parking.eu, parkme.com.
За неправильне паркування водій може отримати штраф до сотні євро. Порушення оцінюються в такі суми:
Послуги евакуатора в Німеччині обходяться 100-200 євро, окремо сплачується вартість стоянки автомобіля на штрафному майданчику.
Водій отримує повідомлення про штраф з реквізитами для оплати. Оплатити можна в банку чи на пошті. При оплаті треба мати водійське посвідчення та закордонний паспорт. Також можна сплатити штраф і за допомогою онлайн-банкінга.
Білий талончик під склоочисником на авто означає отримання штрафу за паркування – Verwarnung (попередження). Зазвичай сума в межах такого правопорушення – 5- 65 євро. Цей вид штрафу не підлягає оскарженню. Оплатити штраф треба протягом 7 днів.
Якщо водій не згоден і має намір оскаржити штраф, варто дочекатися офіційного повідомлення (Bußgeldbescheid), яке надішлють поштою упродовж 3 місяців. Сума штрафу Bußgeld збільшиться, бо до неї будуть включені поштові витрати, приблизно 3,5 євро.
Після цього треба направити апеляцію в орган, звідки прийшло повідомлення, рекомендованим листом протягом 3 тижнів. Для ефективності скарги варто долучити докази (фото, відео). Якщо не вдасться переконати установу в невинуватості, справа буде передана в місцеву прокуратуру або районний суд.
Слід врахувати, що забути про штраф не вдасться. Неоплачені штрафи в Німеччині залишаються чинними протягом багатьох років. У випадку несплати сума буде постійно зростати. Якщо порушник виїхав з країни і не сплатив штраф за порушення ПДР, під час наступного в’їзду його або змусять сплатити штраф, або можуть заборонити в’їзд до Німеччини чи ЄС.
Нагадаємо, ми писали про правила, штрафи та платні магістралі у Польщі.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна – www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.