Де переселенцям надають житло на заході України: нові шелтери
Українці, які вимушені переїжджати зі своїх населених пунктів через пошкоджені будинки чи бойові дії, можуть знайти нове житло у західних регіонах країни.
Де відкриті нові притулки для переселенців, TRAVEL РБК-Україна розповідає з посиланням на evacuation.city.
На Івано-Франківщині підготували церковне приміщення на 40 людей
Притулок розмістили у колишній лікарні селі Маріямпіль, приміщення якої вже 4 роки знаходиться у власності місцевої парафії УГКЦ. Будівлю використовували як будинок для соціального служіння.
На першому поверсі облаштували десять кімнат, разом із кухнею, їдальнею, пральнею, душовими та санвузлами. Загалом вони розраховані на 40 осіб.
Там люди зможуть проживати доти, поки не повернуться до своїх помешкань. Приміщенням опікуватиметься місцевий осередок Карітасу.
Фото: Новий прихисток у селі Маріямпіль (if.gov.ua)
У Львові новий шелтер працює як хостел
У шелтері для переселенців "Безпечне місце" пропонують безплатне проживання та харчування переселенцям. Загалом там можуть розмістити до 21 людини. Крім того, у хостелі надають безкоштовні консультації:
- юристів;
- психологів;
- соціальних працівників;
- консультації лікарів для людей, уразливих до ВІЛ.
У шелтері працюють переселенці, тому вони добре розуміють стан гостей.
Прихисток "Безпечне місце" розташований на вул. Соломії Крушельницької, 3 (навпроти парку Івана Франка). Щоб отримати тимчасове місце у шелтері, треба заповнити заявку.
В Івано-Франківську притулок відкрили в дитсадку
В Івано-Франківську відкрили шелтер для переселенців у будівлі колишнього дитячого садка.
Житло облаштували у двоповерховій споруді з трьох блоків. Загалом там є 62 кімнати з меблями, побутовою технікою, сантехнікою, бойлерами. У приміщенні повністю змінили внутрішнє планування та комунікації.
Окрім кімнат для переселенців, тут облаштували спільну на поверх кухню та санвузли. Люди матимуть право проживати у шелтері безкоштовно 4 роки, їм не потрібно буде оплачувати комунальні послуги.
Фото: Шелтер на 140 людей в Івано-Франківську (if.gov.ua)
Прихисток на 225 переселенців у Червонограді на Львіщині
Тимчасове житло підготували в Червонограді для 225 людей, які втратили свої домівки та змушені були шукати нове місце. Для проживання переселенців відремонтували 55 кімнат у гуртожитку Червоноградського гірничо-економічного фахового коледжу.
В будівлі полагодили дах, замінили всі віконні блоки, провели внутрішні оздоблювальні роботи на трьох поверхах, встановили двері та обладнання, замінили труби водопостачання і водовідведення, системи електропостачання та опалення, облаштували вхід і хол.
Фото: Відремонтований гуртожиток для для переселенців у Червонограді (facebook.com/kozytskyy.maksym.official)
Житло на 4 роки в Косівській громаді
У колишній школі в Косівській громаді облаштовують житло для 200 осіб. Зараз там тривають будівельні роботи – готують усі необхідні приміщення:
- кімнати для проживання;
- кухні;
- санвузли.
Косівська громада також отримала від благодійників комплект сантехнічного обладнання: бойлери, умивальники, унітази, душові кабінки, електричні нагрівачі.
На Волині у шелтерах є 500 вільних місць
На Волині для переселенців створили інтерактивну карту вільних місць проживання у гуртожитках, шелтерах та комунальних закладах. На цій карті можна знайти вільні місця у притулках. На середину січня таких місць було 500.
Фото: Приклад житла для переселенців у Луцьку (скріншот РБК-Україна/Прихистки Волині)
На карті біля кожного прихистку вказані контактні дані. Також можна переглянути, як виглядають кімнати.
Минулого року у цих приміщеннях зробили ремонт і пристосували для проживання. Більшість шелтерів розташовані у громадах Волинської області.
Нагадаємо, ми писали, що на Львівщині відкривають сучасний прихисток для переселенців.