Коли ми сідаємо за святковий стіл і проголошуємо тости, то обов'язково цокаємося келихами один з одним. Цій традиції вже стільки років, що більшість і не задумується, звідки в неї ноги ростуть.
Навіщо нам дзвін келихів, і як правильно дотримуватися звичаю цокання - дізнайтеся з матеріалу Styler нижче.
За однією з версій, традиція сягає в дуже далеке минуле, коли люди щиро вірили в злих духів, демонів і нечисту силу. Тоді вважали, що періодично потрібно відлякувати цю нечисть, б'ючи в бубон або в що-небудь, що видає гучні звуки.
Кубки, з яких пили тодішні спиртні напої, в той час були металеві, тому добре "звучали" при ударі й успішно справлялися з відлякуванням демонів.
Але більш правдоподібною виглядає версія, яка походить десь з часів Середньовіччя, коли отруєння було одним з найпростіших способів усунення ворогів і конкурентів.
Під час цокання за спільною трапезою частина напоїв мала обов'язково виплюхуватися в келихи інших учасників застілля. Звідси ж і традиція наповнювати келихи по вінця, яка зараз трохи підзабулася.
Це було своєрідним актом підтвердження довіри один до одного. Цим люди показували, що їх помисли чисті, та й вино в їх келихах не отруєне. Чим сильніший удар келиха об келих, тим більше довіри викликає людина. Якщо ж хтось відмовлявся цокатися, можна тільки уявити, що відбувалося далі...
Час минав, а традиція цокатися збереглася донині. Зараз вже не треба плюхати напоями чи обливати столи, а цокаються і великими келихами для вина, і маленькими чарками для горілки. Крім того з'явилося безліч прикмет і забобонів, пов'язаних з цоканням.
Цокатися можна лише дорослим і лише спиртними напоями (фото: freepik)
Раніше ми писали, як кішка вказує на присутність негативу в домі.
Крім того читайте, в які дні треба прати і міняти постільну білизну, щоб привернути удачу.