Лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська повідомила, що діти знову почали хворіти на скарлатину. І хоча ця хвороба поширюється зараз лише в Англії, вона нагадала батькам основні симптоми скарлатини.
Про це фахівець написала на своїй сторінці у Facebook.
За словами Голубовської, за останні 10 тижнів кількість випадків скарлатини в Англії було зареєстровано понад 4,5 тисячі. У дітей це захворювання зазвичай протікає не важко, але скарлатина дуже заразна. У деяких випадках вона може призвести до смерті.
"В Англії на сьогодні 6 смертей протягом 7 днів після постановки діагнозу у віці до 10 років. При попаданні в кровотік розвивається тяжке інвазивне захворювання, викликане цим збудником - стрептококом групи В. Рідко можливий розвиток стрептококового шоку", - розповіла Ольга Голубовська.
Вона назвала симптоми скарлатини у дітей віком до 10 років, на які потрібно звернути увагу:
Фото: Як виглядає висипка у дітей при скарлатині (facebook.com/ogolubovska)
Як пояснює інфекціоніст, зростання захворюваності пов'язують з адаптацією збудника у зв'язку із тривалими глобальними обмежувальними заходами.
Людина залишається заразною весь період хвороби та ще кілька днів після зникнення симптомів. Передається скарлатина повітряно-краплинним шляхом.
Крім бактеріальних інфекцій, включаючи сепсис, цей стрептокок (його токсин) може вражати серцевий м'яз, нирки та може стати причиною розвитку рожі.
Голубовська нагадує, що при скарлатині, як і за будь-якого іншого інфекційного захворювання, дуже важливо своєчасно поставити діагноз. Це дозволить вчасно призначити терапію, що є головною умовою успішного лікування та профілактики ускладнень.
При скарлатині призначають антибіотики та їх виписувати має лише лікар. Для профілактики такі препарати не призначають, щоби не нашкодити.
Тому важливо пройти огляд у лікаря, який зможе відрізнити скарлатину від кору, інфекційного мононуклеозу, краснухи та інших захворювань, які можуть мати схожі симптоми.
До речі, раніше ми розповідали про те, що у дітей почали частіше діагностувати захворювання, характерне для 60-річних.
А ще писали про те, що названо "злочинні" помилки при лікуванні дітей антибіотиками.