Зовсім скоро розпочинається декада новорічних свят, а це означає, що в багатьох домівках мерехтітимуть яскраві вогні зелених красунь. Але не забудьте подбати про гірлянди не від розеток!
Та питання в іншому. Яку красуню вибирати: штучну чи живу? Styler розібрався та допоможе зробити вибір.
Якщо дерево гарно прикрасити, то воно буде передавати новорічний настрій хоч воно живе, хоч воно штучне. Єдиною відмінністю стане те, що справжня ялинка ще й віддаватиме хвойний аромат по всій кімнаті.
Якщо ви вже придбали штучну, то не надто турбуйтеся з цього приводу. Адже можна придбати спеціальні аромасвічки або палички із запахом хвої. Ще одним варіантом може бути декілька гілок ялинки у вазі.
Складно сказати, що штучна, наприклад, дешевша. Щороку ціни на ялинки змінюються залежно від різних факторів.
Вартість живої може коливатися через кількість вирощених, попиту, часу купівлі, сорту тощо. А штучна може обійтися дорожче з урахуванням розміру, матеріалу виготовлення.
Якщо ви все-таки зупинилися на живому дереву, то обов'язково переконайтеся, що воно було вирощене спеціально для майбутньої зрубки, а не просто викрадене браконьєрами з лісу.
Ялинкові гілки можуть додати аромату хвої (фото: Freepik)
Це питання досить спірне, тому що є багато аргументів "за" та "проти".
Натуральне дерево виділяє фітонциди, які пригнічують та вбивають бактерії, грибки та інші шкідливі мікроорганізми. Це позитивно впливає на органи дихання та нервову систему.
Стосовно штучних ялинок варто зауважити, що вони мають термін придатності - у всіх різний. Після його завершення вони стають токсичними для людини.
Дешеві штучні дерева виготовляють з низькоякісного матеріалу, використовуючи неякісні клеї. Ці продукти хімічної промисловості виділяють летучі токсичні хімічні речовини, які можуть викликати алергію, негативно впливають на дихальні шляхи, нервову систему та здоров'я загалом.
А от питання переробки дерева залишається за вами, а ми надамо просту математику. Від живої ялинки в атмосферу викинеться приблизно три кілограми вуглекислого газу, а від штучної - вісім.
І невелике побутове зауваження: коли виносите штучну ялинку, її голки не посиплються, а вам не доведеться довго прибирати, чого не скажеш про живу.
Під час вибору будь-якої ялинки зважайте на її розміри (фото: Віталій Носач / РБК-Україна)
Раніше ми розповідали, де вдома поставити ялинку, щоб привабити добробут.
Дивіться також, які кімнатні рослини цілком можуть замінити новорічне дерево.